ProfilyAntonio Banderas (10.8.1960)

 

 
José Antonio Domínguez Banderas chtěl být fotbalistou. Chtěl kopat do meruny a být slavný. Osud nakonec rozhodl, že se slavným skutečně stane. Jen ne díky fotbalu. 
 
Kariéru fotbalisty zhatila noha, kterou si Antonio zlomil ve svých čtrnácti letech. Zásadní zlom, který způsobil, že se španělský mladík, narozený 10. srpna 1960 v Malege již k fotbalu nevrátil. Namísto toho se začal věnovat herectví. Po absolvování školy tak hrál u menších divadelních společností, než mu došlo, že na lokální úrovni již větší pozornost svému talentu sojenému s horkou krví nezíská a tak se roku 1981 odstěhoval do Madridu, kde se stal členem prestižního Národního divadla.
 
U zrodu Jeho kariéry stál slovutný režisér Pedra Almodóvar. Právě ten mu nabídl roli ve svém filmu Labyrint vášní, kde do té doby, ve filmovém světě, neznámý Banderas debutoval.  A nabídka nezůstala osamocena Banderas si v následujících letech zahrál i v Almodovárových dalších čtyřech filmech, z nichž dva – Ženy na pokraji nervového zhroucení a Spoutej mě, upoutali pozornost Hollywoodu. Antonio tak stál před dalším milníkem svého života. A profesní kariéry. Zlom se jménem Králové mamba.
 
Příběh dvou bratrů – muzikantů z Kuby byl pro Antonia Banderase lekcí, během které pochopil, že s pouhou španělštinou svět nedobije. Jelikož uměl anglicky říci maximálně „Coca Cola, musel se všechny dialogy učit foneticky, což byla nejen pruda, ale zároveň ho to omezovalo předvést naplno svůj herecký talent. Začal tedy pilně šprtat angličtinu a již rok na to se objevil třeba v Interview s upírem a hlavně v Desperádovi, který předznamenal jeho dráhu akčním směrem. Film Nájemní vrazi, kde dělal záporáka Sylvestru Stallonovi přišel vzápětí. Psal se rok 1995 a doba akčním hrdinům stále ještě přála.  
 
Ovšem totální tečkou potvrzující jeho hvězdný statut byla až Evita, která přišla o rok později. Banderas zde, po boku madony nejen čelil jejím nemravným návrhům v soukromí (prostě ho chtěla ojet), ale zároveň v dramatizaci slavného muzikálu ukázal, že umí nejen hrát, ale i zpívat. Což sice předvedl již v Desperádovi, kde nazpíval úvodní píseň, ale v případě Evity se jednalo o skutečný „koncert“ Normálních dialogů totiž v tomto filmu moc nenajdete. Možná jen pár vět. Nominace na Zlatý globus pak byla už je třešní na dortu. 
 
A od té doby je již Antonio Banderas, v Česku mnohdy familiérně přezdívaný „Bandaska“ regulérní hvězdou, která nepotřebuje delšího představování. Pravda k tomuto statutu se dostal i přes role homosexuálů, jak španělských (např.  La Ley del deseo), tak amerických (např. Philadelfia), což by jeden do Mariachiho v Desperádovi, nebo reinkarnovaného Zorrovi, neřekl, ale takový je už život. I když pravda, v letech od roku 2007 se mu už příliš dobře nevedlo, snad jen kromě animované postavi Kocoura v botách ze Shreka, kterému propůjčil svůj hlas. Pořádný hit ne a ne přijít. Jenže hvězdná sláva, když jí pravidelně přikrmujete, byť sračkami jako Spy Kids 4D není rychle pomíjivá. A tak tady Antonio Banderas, symbol horké krve, ještě s námi nějakou dobu pobude.
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]