ProfilyFEBIO ODSTARTOVALO!

alt

Tak nám končí březen vážení, a všichni víme, co to znamená. Jednak všichni honíme daně, a jednak – ti posedlí kulturou – honíme lístky na Febiofest. Ano, začal již devatenáctý ročník mezinárodního filmového festivalu. Od pátku 23.3. do pátku 30.3. tak patří Cinestar Anděl (s malou pomocí Ponrepa) hordám filmových fanoušků a dalším příznivcům největší (nejen) filmové akce v Praze.

Stovky filmů jsou již tradičně rozděleny do sekcí, které mapují témata i regiony, pocty režisérům i hercům, debuty i naprosté klasiky... ale tuhle omáčku si najdete na ofiko stránkách. Stejně jako tipy, na co vlastně jít, případně na co nejít a nechat si o tom jen vyprávět.

alt
Jenže Febio nejsou jen filmy... Febio je především drsný boj o přežití v pekelném prostředí Andělu a jeho blízkého okolí. Je třeba si uvědomit, že vše se soustředí do jednoho multikina... takže je třeba počítat s poněkud omezeným lebensraumem. Což má svá kouzla i prokletí. Slyšte proto rady zkušených harcovníků, jak jsme je odposlechli v prvý den této monumentální akce...


Především je třeba si s sebou brát vlastní vzduch a otroky s vějíři. To debilní jaro a tisíce magorů, co chtějí na ten samý film jako vy, udělají s prostředím uvnitř sálů své...

Je dobré nosit sebou kávové injekce. S klidným posezením (tedy takovým, kdy se o židličku v nejbližší kavárně dělíte jen se dvěma až třemi dalšími kofeinovými závisláky) moc počítat nemůžete. Spíš udělejte radost provozovatelům pekařství Pauli na rohu Anděla – právě tamní káva a sladkosti jsou až polovinou úspěchu, pokud máte naplánované více jak tři projekce denně. Red Bully bereme pochopitelně jako samozřejmost.


Garáže: opět v nich probíhá jakýsi program, ovšem od té doby, co soustavně sleduji slashery a gore a ubylo balkánksých kapel do nich moc nechodím. Prý tam jsou ovšem zajímavé stánky, kde sice nedoplníte zásoby vzduchu, ale v podstatě jakoukoliv jinou látku ano.
alt
Jste celý rok nekonformní a nenecháváte sebou vláčet systémem? Tak se na to jeden týden v roce vyserte. Trika Febiofestu jsou k dostání hned u vchodu do multikina a jdou těžce na dračku. A je sice fajn být celý rok intelektuálně a spirituálně naplněn, ale lepší je přitom být v tričku, co vám připomene, co jste s přítelkyní (nebo přítelem, mazlíčkem atd.) dělali v tom a tom sále, případně za tím a tím sloupem garáže.

A na závěr: buďte schovívaví, když se kolem vás budou lidé bavit o těch skvělých sondách do psychiky postarší travestitky pracující na hajzlících Talinnu, nebo o zdrcující kritice nekalých praktik lobby za koňské salámy v nejlepším lichtenštejnském dokumentu všech dob. Ne všichni dokázali v programu najít to japonské porno, co jste o něm slyšeli jako malí a nemohli ho nikde sehnat, ne každý stihl koupit lístky na nejnovější výkřiky thajského hororu či balkánské komedie plné mrtvol...

Febio je prostě velká akce, takže si ji nenechte kazit a bavte se podle svého. Máte na to ostatně celý týden...

 

Boris Hokr

více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]