ProfilyV italských Benátkách propukl 69. ročník filmového festivalu

 

 
Dne 29.8.2012 začal 69. ročník mezinárodního filmového festivalu, který se řadí k nejstarším kinematografickým přehlídkám na světě. Venice Film Festival se každoročně koná koncem srpna na ostrově Lido v Benátkách v Itálii.
 
Původně byl festival založen roku 1932 hrabětem Giuseppem Volpi di Misuratem pod názvem Lungomare Internazionale d´ Arte Cinematografica. Festival se řadí k těm světově nejznámějším a je součástí  benátského bienále. O hlavní cenu Leone d´ Oro (Zlatého lva) bude do 8.září  soupěřit 18.snímků.
 
O Leone d´Oro se tento rok utká britsko-americké drama At Any Price( Za každou cenu) režiséra Ramina Babranino nebo americké drama The Master (Pán) od reřiséra Paula Thomase Andersona. Pro změnu americký režisér Brian De Palma představí thriller Passion (Vášeň o pomstě mladé ženy, které její šéf ukradne nápady. Film byl natočen v koprodukci Franci,e Británie, Španělska, Británie.
 
Mezi držitele Zlatých lvů patří řada známých osobností světové kinematografie jako Michelangelo Antonioni či Akira Kurosawa. Československo bylo touto trofejí vyznamenáno jen jednou a to v roce 1947 za Karla Steklého Siréna. Česká kinematografie v hlavní soutěži bohužel zastoupena není, pouze dva československé snímky budou promítnuty v rámci retrospektivní sekce.
 
Festival bude tento rok mnohem střízlivější a méně pompézní než v předešlých letech. Tento rok bude promítnuto méně než padesát filmů. Novým uměleckým ředitelem  se stává Alberto Barbera , který tak po osmi letech nahrazuje uměleckého ředitele Marca Muellera, který se tak stane ředitelem konkurenčního mezinárodního filmového festivalu v Římě. Festival bude probíhat od 29. srpna do 8. září 2012 a představí nám filmy z Indonésie, Kolumbie, Kostariky, Barmy, Argentiny či Thajska.
 
Cílem festivalu je zvýšit povědomí o mezinárodní kinematografii ve všech jejích formách  - v roli umění či zábavy i jako samostatného oboru. Nedílnou součástí festivalu jsou také retrospektivy a různá významná ocenění postav světové filmografie, s cílem seznámit veřejnost s historiií filmu.
 
Bienále se řadí mezi významné kulturní události. Festival je otázkou prestiže, reprezentace, ale i významných osobností. V některých zemích jako například v Anglii, přebírá zodpovědnost dokonce i parlament
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]