ProfilyDruhý Thor šlápl na plyn

 
Elfové v mimozemských lodích, nejednoznačný, fanynkami zbožňovaný Loki bojující po Thorově boku, Asgard čelící drsnému útoku a globální katastrofa ohrožující všech devět světů, včetně Země? Je to tak. Druhý Thor šlápl kurevsky na plyn.
 
No po megalomanském úspěchu Avengers se ani nic jiného čekat nedalo. Pravda, prim stále drží hláškující Iron Man, ale Thor se mu rozhodl šlapat na paty. A k tomu se na plátna kin chystá i Captain America. Marvel „vaří“ své superhrdiny spolehlivěji a efektivněji, než Polreich své blafy.
 
První Thor byl ve srovnání se svým pokračováním „komornějším“ filmem. Přiblížil dalšího malveláckého „Supermana“ s mythologickým pozadím, dotáhl do hry záporáka Lokiho a sklidil zasloužený úspěch. Rovněž se stal po nic moc Hulkovi (ve dvojím provedení) a výtečném Iron – Manovi, předskokanem k velkolepému projektu Avengers.  Není divu, že se dočkal výpravnějšího, monumentálnějšího zábavnějšího, prostě ve všech ohledech nej,,, pokračování.
 
Jeho děj se odehrává, podobně jako u třetího Ironmana po mimozemské invazi jejíž zmařením zachránili Avengers lidskou populaci. Thor vytahal za uši svého nezvedeného brášku Lokiho a odlifroval ho zpátky na Asgard. Ovšem další hrozba na sebe nenechá dlouho čekat. Ta má podobu temného elfa, kterému dal kdysi hodně dávno po tlamě již Thorův děda a který nyní touží srovnat skóre. K tomu mu má pomoci ultimátní zbraň a taky fakt, že dochází ke konjunktúře všech devíti světů, které se v jeden krátký okamžik protnou. A aby toho nebylo poskrovnu, tak ona „zbraň“ se shodou náhod dostane pod kůži Thorově pichně Jane. Thor bude mít zakrátko plné ruce i kladivo práce.
 
Druhý Thor vsadil na monumentálnost Avengers a byť se s nimi nemůže rovnat (inu týmovka je týmovka), přesto se jedná o pořádně nařachaný kousek komiksové kinematografie. Země tentokrát hraje druhé housle, Odinův syn putuje mezi světy, aby udělal pořádek v celém univerzu. A současně se snaží zabránit zániku své domoviny. Pán prstenů tak potkává Star Wars, film je nacpaný spoustou hlášek, vtípků a pochopitelně nechybí ani cameo Stana Lee.   A pak je zde samozřejmě akce. I ta má oproti jedničce mnohem epičtější rozměr. Včetně nápaditého finále v němž se finální souboj odehrává napříč celými světy. Je opravdu na co se dívat. 
 
Film má podtitulek Temný svět a je v mnohém ohledu opravdu temnější. Ovšem součastně s tím je paradoxně vybaven i větší nadsázkou a vtipem (scéna s pověšeným kladivem na věšák v bytě, nemá chybu). A ještě paradoxnější je, že se tyto protiklady ani trochu vzájemně netlučou. Závěrečný twist a  posttitulková scéna naznačující, udy se bude příběh dál ubírat, jsou součástí velkolepého balení.
 
Další superlativy nejsou třeba. Spokojme se s prostým konstatováním, že po mohutném úspěchu Avengers se v případě všech, co jsou s nimi spojení, zvedl level. Iron Man a Thor jsou toho důkazem. Zbývá si jen počkat, co na to Captain America. A dost možná, se i po dvou, nepříliš slavných pokusech, dočkáme i nabušenéhe Hulka. 
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]