ProfilyBaltimore Comic-Con – 8. a 9. Září

alt


Když se řekne Comic Con, většině lidí se vybaví megacon v kalifornském San Diegu. To ale rozhodně není jediný con, který se v USA koná. Jsou tu větší i menší akce – jednou z nich je například baltimorský Comic-Con, který se letos koná už potřinácté a na který budu mít to štěstí se podívat.


Jedna z prvních otázek, kterou si našinec položí je patrně „Kolik to stojí?“. Pokud pomineme nejdražší věci jako letenka a ubytování, vstupenka na oba dny stojí 40 dolarů, což není nijak strašné (samozřejmě to nesmíte srovnávat s českým Crweconem, třeba do San Diega to stojí 42 na den). Pokud máte hluboko do kapsy, můžete si koupit VIP lístek za 200 dolarů a nebo zlatý VIP lístek za 300. VIP lístky Vám umožní dřívější vstup na akci se Stanem Leem a zlatá vstupenka dokonce páteční setkání s mistrem a dalšími marvelovskými autory v jejich hotelu. Chtěl bych říct „A to se vyplatí“, ale nemyslím si to a radši si za 300 nakoupím komiksy =D.

 

alt

obr: místo konání akce - Baltimoe Convention Center


To co v USA láká na con jsou samozřejmě hosté – herci a komiksoví kreslíři/scénáristé. Sympatické je, že se baltimorský CC soustředí jen na komiksy, takže tu nenajdete žádné linie jako jinde (takže tohle se vám nestane http://www.the-gutters.com/comic/320-michael-lee-harris) a mezi hosty jsou jen ti komiskoví. Jak jsem naznačil výše, hlavní megastar je pochopitelně Stan Lee, ale hvězdných hostů je tu celá řada. Českému čtenáři můžou být známá jména jako Garth Ennis (Preacher, Punisher), Don Rosa (Kačer Donald, Strýček Skrblík), John Romita Jr. (kreslíř Amazing Spider-Mana), Mark Buckingham (Fables) nebo Brian Bolland (kreslíř batmanovského Kameňáku). Mezi další zvučná jména patří například Mark Waid (novej Daredevil), Scott Synder (American Vampire, Severed) a spousta dalších známých a neznámých jmen– inu, podívejte se sami (http://baltimorecomiccon.com/guests/).  

 

alt


Součástí conu je i udílení prestižních komiksových cen Harwey Awards (vstupenka na slavnostní ceremoniál stojí 125 doláčů). Program jinak běží paralelně v několika místnostech od desíti do sedmi v sobotu a od desíti do pěti v neděli. Mark Waid tu bude představovat svůj nový projekt, Garth Ennis bude mluvit o svých komiksech v rámci Dynamite studio, Marvel odtajní něco ohledně NOW! a jsou tu i odbornější kousky jako přednáška o historii cenzury v komiksu nebo o využívání komiksu v rámci výuky na středních školách. Potěšilo mě, že nemyslí jen na geeky a v neděli tam mají dětskou sekci, kdy si budou caparti tvořit vlastní super hrdiny a povídat si s autory dětských komiksů, jako například Archie. Taky se tam uskuteční velká cosplay soutěž.


Osobně jsem na con dost zvědavý, na žádné podobné akci jsem ještě nebyl a doufám, že ukořistím hromadu podpisů (to si tak člověk projíždí seznam hostů a zároveň objednává jejich komiksy z Amazonu)!  Někdy po conu čekejte detailní reportáž – a pokud se tam náhodou chystáte, dejte vědět =).  

 

alt

Text: Ondra Lenny Král

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]