ProfilyTihle byli první: Daredevil

 

 
Zatímco mnozí superhrdinové jednoduše naskočili do jedoucího komiksového vlaku nějakou akční epizodkou ze svého života a jejich zrodu se autoři věnovali teprve po nějakém čase, zrod Daredevila – slepého superhrdiny, byl současně předmětem jeho prvního dobrodružství.
 
Stalo se tak v prvním čísle Daredevilovy komiksové řady, jehož podtitul nebyl nijak originální. Jmenoval se Orign of Daredevil (tedy Zrození Daredevila) a rodící se hrdina, navlečený ve žlutých kamaších s červeným nátělníkem, rukavicemi, slipami a kozačkami si zde vyšlápl na partičku podvodných ranařů šábujících se v tělocvičně o zisk a čekajících na svého šéfa zvaného Fixer, jehož poznáte podle doutníku v otlemené hubě.  A jak již bylo řečeno, dočkají se Darevevila, což je vítaná příležitost k bitce. Inu, komiksy z šedesátých let takové byly. A první Daredevil vyšel v dubnu 1964, tedy v době, kdy se superhrdinové ve svém psychologickém nitru příliš nenimrali.
 
 
A Daredevil není výjimkou. Kopanci, ranami a hůlkami pacifikuje podvodníky a při tom nostalgicky vzpomíná, jak jeho taťka říkající si Battling Murdock boxoval, jak díky nehodě s autem převážejícím radioaktivní sračky přišel o zrak a vyostřily se mu další smysly, jak taťku, kvůli tomu, že neprohrál prodaný zápas, někdo zastřelil a na to, jak po promoci a založení advokátní kanceláře si spíchl žluto – červený kostým a přísahal, že vraha – vrahy svého otce vypátrá. Tedy na věci, které později v různých obměnách vyprávěli i další komiksy.  A samozřejmě vzpomíná i na to, jak ho stopy dovedly do této tělocvičny, kam po masáži podvodníků právě dorazil očekávaný boss Fixer.
 
 
Jo, je to prosté jako sklo. Samozřejmě že právě Fixer stojí za vraždou Battle Murdocka, což se Daredevilovi během další rvačky, v níž nechybí ani pistole, podaří zjistit. Během toho je vyhozen z okna, což padouchům moc nepomůže, ale podtržený koberec pod hrdinovýma nohama dá padouchům šanci vypařit se. Daredevil tedy svlékne žluté kamaše, změní se v civila Matta Murdocka a díky smradu z Fixerova doutníku padouchy vystopuje do metra, které se musí stát jejich konečnou stanicí. A stane se. Matt si zase navlékne kamaše, Fixer dostane po hubě a jeho pravá ruka, která zmačkla spoušť pistole s níž byl Battle Murdock zavražděn dostala policejní klepeta.
 
 
Daredevil mohl být spokojen. Ovšem ne na dlouho. V příštím komiksu ho čekal nový protivník. Electro.
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]