ProfilyTihle byli první: Avengers

 

 
Vedle zmutovaných X-Menů mají Avengers statut slavného marveláckého týmu superhrdinů. 
 
Poprvé se objevili v roce 1963 v sestavě Thor, Hulk, Iron Man (tehdy ještě se zastaralým, hodně neobraným brněním) a Ant Man, společně s Wesp. Jejich protivníkem byl Loki, lstivý severský bůh, Thorův příbuzný, který však na rozdíl od něj rád dělá lidem pakárnu. Momentálně v tomto případě se snažil udělat ze zeleného obra Hulka hrozbu pro lidstvo a pobaveně sledoval, jak si to tým ostatních hrdinů s ním rozdává. Jako první pochopí, která bije, Thor, který si to, zatímco zbytek týmu pacifikuje Hulka, s Lokim rozdá. Asi není třeba říci, kdo nakonec dostane po tlamě.
 
 
Čímž problémy (toho času značně primitivní) teprve začaly. V druhém příběhu přišel vesmírný fantom, který dokázal měnit podobu, a samozřejmě že si vybral opět Hulka, aby s jeho velkým tělem mohl páchat velkou paseku. Tudíž byl zase důvod ke rvačce, během níž fantom (vypadající nesmyslně jako upír) vystřídal těla a podoby všech členů týmu. Naštěstí ho božský Thor pořešil a byl zase nějakou chvíli klid... aspoň do dalšího čísla.
 
 
Tam vstoupila do děje další postava marveláckého univerza – princ Namor aka Submariner, marvelácká obdoba Aquamana z DC. Ten si to ve třetím dobrodružství Avengers se všemi na férovku rozdal (Iron Man si mimochodem trochu zmodernizoval své brnění) a opět k tomu využil Hulka, který zase začal dělat problémy. Což už začalo zavánět stereotypem. Snad taky proto ve čtvrtém sešitu konečně přišel on – Kapitán Amerika.
 
 
To bylo totiž tak – Submariner naštvaný z porážky (kterou mu Avengers udělili v minulém sešitu) vzteky mlátil pod vodou do všeho, co mu přišlo pod ruku, a náhodou tímto záchvatem vzteku uvolnil kru se zamrzlým tělem kapitána Ameriky. Kra rozmrzla, kapitán ožil a hned se stal členem týmu. Před tím ještě zavzpomínal, jak s motorkou skočil na startující německou zbraň hromadného ničení a pak s ní spadl do moře, kde na pár let zamrzl, a pak už se vrhl do boje.
 
 
S Avengers pak čelil invazi lávových lidí, bojovali, proti baronovi Zemo či proti Kangovi dobyvateli, a došlo i na legendu marveláckého univerza Spider-Mana. 
 
 
A zhruba takto začala historie dnes již slavného týmu, v jehož řadách němž se vystřídal nejeden ze superhrdinů, a který zažil nejednu reinkarnaci, včetně té s označením Ultimates, kde byly v komiksu charaktery jednotlivých postav opravdu radikálně pozměněny, čímž se jejich osudy staly nejen aktuálnějšími, ale zároveň o mnoho drsnějšími.
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]