ProfilyTihle byli první: Green Lantern

 

 
„A tak doufám že jméno Zelená lucerna v budoucnosti vzbudí u všech zloduchů strach a hrůzu,“ pomyslel si čerstvě zrozený superhrdina Green Lantern (Zelená lucerna), když poprvé šimral zelenoubaterii v podobě futuristické lucerny svým prstenem.
 
Zrod Green Lanterna, který se odehrák roku 1959 na stránkách časopisu Showcase 22, se nijak moc od moderních verzí, neliší. I zde totiž spadla na Zemi vesmírná mimozemská loď, s umírajícím Bin Abin Surem na palubě, který se v posledních chvílích svého života rozhodl najít svého zástupce (v podstatě intergalaktického policajta – pomáhat a chránit) a udělit mu nutnou instruktáž. 
 
 
Prsten tak našel Hala Jordana, testovacího pilota, kterého přitáhl i s kabinou trenažéru, který zrovna Jordan testoval k vraku lodi a tak mohl Bin Abin pozemšťanovi, který se choval jako kdyby emzáky potkával každý druhý den sdělit, že havaroval protože jej u země oslepila podivná žlutá záře v kostce mu vysvětlit, že byl jako muž který nezná strach vyvolen k vyššímu poslání a taky mu dát baterii v podobě zelené lucerny, kterou měl na palubní desce, prsten, který lucerna na 24 hodin nabíjí a radu, že si má dát bacha na žlutou barvu, neboť jeho čerstvě nabytá moc je proti všemu co je žluté neúčinná.  Jordan tak sbalí mimozemšťanův kostým a nový hrdina, který si dal tajný alias podle zelené lucerny byl zrozen.  Tedy žádné překvapení. 
 
 
Ovšem hned v druhém příběhu (uveřejněném v tom samém komiksovém sešitě) se Green Lantern okamžitě vrhá do akce. Zrovna když flitruje s dcerou svého šéfa Carol Ferrisovou. Řítí se k zemi pokusný nejmodernější letoun zvaný Ohnivé kopí. Sakra. Ve zlomku sekundy tak Jirdan stačí zaběhnout k baterii, převléci se, nabít prsten a už letí vstříci své první záchranné misi. Ta se mu samozřejmě zdaří. A nejen to. Prsten odhalí, že letoun ovládl tajemný signál. Green Lantern ho okamžitě následuje do bytu padouchů, kteří s nějakým energetickým dělem, či co to je se snažili, aby se testovaný letoun zřítil a rozmlátil na hadry. 
 
 
„Není to pták! Není to ani letadlo. A už vůbec to není Superman,“  konstatují padouši, když se supernový superhrdina zjeví v jejich doupěti a zahájí střelbu z pistolí. Zbytečně. Tak aspoň Lanterna majznou žlutou lampou přes kebuli, což ho na chvíli zneškodní. Pak chtějí ujet ve žlutém autě, ale to je už nezachrání. Jeho gumy jsou černé.  Sabotážníci jsou lapeni a Hal Jordan má trápení. Oběkt jeho zájmu Carol se stává šéfkou firmy a oznamuje mu, že na randění s ním nebude mít čas. 
 
 
Třetí, poslední Green Lanternův příběh z komiksu Show Case 22 začíná hořkým zjištěním, že Carol na randění s Halem údajně čas nemá, ale s Green Lanternem si klidně a s chutí na prominentním plese „ochutnává hlavu“. Ono to sice vyjde nastejnou, ale než se stač. Ono to sice vyjde nastejnou, ale než se stačí milostní zápletka rozvinout, míří k městu Coast City vojenská raketa. Žlutá, samozřejmě, takže Green Lantern má zpočátku trochu prekérku. Naštěstí raketa má červenou špici a tak se jí smaragdovému rytíři podaří sundat z oblohy dřív, než mohla zničit budovu s tajnou laboratoří, kde se uskutečňuje projekt H (Há jako Hydroenergie) na kterou byla namířena. 
 
 
Armáda v tom prsty nemá, viníkem je geniální, ale neloajální vědec, který Lanterna napadne mechanickým šťouchadlem. Marně. Šťouchadlo není žluté, tudíž ho Lantern změní ve vodu a padoucha eskortuje do vězení. Pak letí za Carol, aby pokračoval tam kde na plese skončili. Marně. Dostává kopačky, protože se Carol dotklo, že během líbačky odletěl pryč.
 
 
A tak se na komiksové scéně objevil Green Lantern. Pravda jeho první dobrodružství jsou trochu fádní ale hned s příštím komiksem Show Case 23 se smaragdový rytíř vydává do vesmíru a střetne se i s neviditelným jaderným ničitelem.
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]