ProfilyTihle byli první: Punisher

 

 
Na svém úplně prvním komiksovém panelu Punisher s potměšilým padouchem Šakalem za zády rozstřílel moderní, hodně výkonnou puškou Spider-Manovu sochu.
 
Je to tak. Nejznámější antihrdina Marvelovského universa se objevil s konkrétním úkolem. "Zašlápnout pavouka." Knkrétně - zabít Spider-Mana. Stalo se tak v sešitu The Amazing Spider-Man 129 z února roku 1974 a přátelský pavouk ze sousedství měl zrovna v té době hodně blbé období. Green Goblin mu před časem zabil milovanou Gwen Stacey a veřejnost ho začala definitivně vnímat jako padoucha stojícího na hraně zákona a hrozbu společnosti.
 
 
Není proto divu, že si ho vyhlídl Punisher, který se později vyprofiloval na nejnekompromisnějšího a nejdrsnějšího bojovníka proti zločinu. Tehdy to však ještě byl "nounejm", jehož historii "likvidátora zločinců" v komiksu jen letmo nahazuje titulek v Daily Bugle znějící: „Punisher zahájil válku proti gangsterům“. Punisher na počátku své kariéry tak dostal pavoučí marvelovskou ikonu do zaměřovače během číhané na jdné z newyorských střech a nebýt pavoukova šestého smyslu, byl by s legendou zvanou Spider-Man konec. Jenže atentát se nezdařil, oba protivníci si na střeše zalaškovali v klasickém souboji při kterém přišla ke slovu i další extra puška tentokrát střílející titanové dráty, které se omotají kolem těla střeleného. Inu jsme v komiksových sedmdesátých letech, kde byly takové blbinky in.
 
 
A aby toho nebylo málo, do toho se objevil i Spideyho zavilý protivník Šakal (taky miloval Gwen), který Spider-Mana málem definitivně zneschopnil mocným škrábancem speciálně upravenými drápy do temene hlavy. Zblblý pavouk s narušenou koordinací svých pohybů (Šakalí drápanec je svinstvo) utekl jen tak tak. Ostatněbyl to právě Šakal, který stojí v pozadí celého tohoto vražedného antipavoučího komplotu. 
 
V tajném doupěti se ale Šakal s Punisherem neshodli a rodícímu se antihrdinovi začao docházet, že zelená potvora chce Spider-Mana zabít spíše z osobních důvodů, než proto, aby se společně s ním pokoušel vyčistit New York od zločineckého šmejdu. A touto scenáristickou berličkou se pro další vývoj antihrdiny, zrodila jeho motivace a začala profilovat jeho postava. Punisher se tak ze škatulky „další padouch“ přesunul do škatulky „asi padouch, ale s morálním posláním naplňovaném nemorálním způsobem“. A tak se zrodil "antihrdina".
 
 
Ale zpět k příběhu. Punisher, jako správný ranař dal Šakalovi ránu pěstí a odkráčel středem s vědomím, že si svého pavouka zašlápne sám. A po svém. A tak dojde k finálnímu souboji během kterého Spidey prohodí nejednu hlášku a Punisher prozradí, že je bývalý mariňák. To mu je ale prd platné. Maeiňák – nemariňák, Punisher dostane pekelně po hubě, je spoután pavučinou a ještě k tomu si musí od Spideyho vyslechnout, že z něj Šakal dělal vola. Což ho zdravě nakrkne.
 
 
Spider-Man a Punisher se nakonec se slovy „co jsme si – to jsme si“ rozejdou, aby se za dalších pět sešitů, tedy ve chvíli, kdy Spidey bojuje proti Tarantulovi (The Amazing Spider-Man 134) sešli. A není to zase kamarádské setkání. Spidey leží poloomráčený na palubě lodi a Punisher, stojící nad ním na něj míří ostře nabitým samopalem. Ale to je již jiný příběh.
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]