ProfilyHouse of M - vláda mutantů

alt

Jeden z fenoménů světa Marvel vždy byli mutanti. Nejznámější z nich jako Wolverine, Cyclops a Beast mají obrovské fancluby mezi čtenáři. Ale v jejich realitě nejsou přijímání zrovna nadšeně. Podle jedněch to jsou zrůdy, podle jiných další evoluční krok lidstva. Jedni chtějí lidstvo chránit, tak jako Charles Xavier a druzí jimchtějí vládnotu, jako Magneto. Okolo Mutantů se také točí spusty Marveláckých eventů a jedním z největších a nejlepších je HOUSE OF M!


    Situace v Americe není zrovna růžová. Mutantce Scarlet Witch, která je Magnetova dcera a sestra Quicksilvera, tak nějak hráblo a to u někoho kdo dokáže měnit realitu není zrovna nejlepší stav mysli. Avengers byli rozpuštěni a Starej dobrej profesor X svolá menší poradu, které se zůčastní Avengers, X-Men a pár dalších floutků se superschopnostma. Hlavním tématem je Wanda Maximoff (Scarlet Witch) a fakt, že jeho telepatické schopnosti již nedokáže dlouho její schopnost měnit realitu dret na uzdě a je tedy potřeba poněkud...definitivnější řešení. Pomoci ji nedokáže ani Dr. Strange a jeho magie a tak se postupně dojde k dohodě, že musí být odstraněna, jinak dlouho budované mutantsko lidské vzathy klesnou hluboko pod bod mrazu a vyvstala by hrozba globálního konfliktu. Kdo by to byl řekl, že s tímhel řešením přijde Wolverine? No asi všichni. Hrdinové jsou ovšem správní chlapi a tak se rozhodunou zajet na genoshu a nejdřív si s Wandou zkusit pokecat, aby viděli jak je natom a jestli je to doopravdy nutné.


alt
    
    No plán ovšem nezůstane tak uplně v tajnosti a Quicksilver se tatíknovi svěří, že slyšel o chystané vraždě Wandy. Magneto je chudák bezradný a Quicksilver ufňukaná baba. Když ovšem hrdinové na Genoshu dorazí Wanda je nezvěstná a jeden po druhém začnou mizet. Probouzíme se do nového světa, kde Spider-Man je celebrita a ženatý s Gwen Stacy, Gambit sedí v base, Captain America je letitý veterán a rodina Maximoff vládne mutantům, kteří vládnou lidem. Zkrátka se tak nějak napravilo vše, co bylo špatně v klasické realitě. Díky tomu ovšem Wolverine získá zpátky všechyn svoje vzpomínky a pochopí, že něco je totálně, ale totálně špatně.

    Postupně kontaktuje ostatní Avengery a společně jdou napravovat věci, které Wanda a její rodina podělali. Celý hlavní děj se odehrává právě po odhalení Wolverina a nebudu ho prozrazovat příadným zájemcům o četbu. Důležité jsou ovšem následky celé knihy, které prozradit musím. Než se vše podaří vrátit zdánlivě do normálu pronese Scarlet Witch větu, která díky jejím schopnostem zamrazí a mě osobně naskočí husí kůže pokaždé když se k ní dostanu. No More Mutants.


alt

    Nakonec se ukáže, že svět "House of M" nezůstal tak uplně ´bez následků pro normální realitu. Spider-Man aka Peter Parker je skoro zlomený, podruhé ztratil Gwen Stacyovou a tentokrát i jejich rodinu. Vzpomínky na celý jejich společný život mu totiž zůstanou. A to není jediný zvrat! Jedna postava se také vrátí z mrtvých. A asi nejdůležitější je fakt, že na světě zůstanou schopnosti pouze  necelým dvoum stovkám mutantů.

    House of M je pro Marvel velice neobvyklá kniha. Pod palcem ji má Brian Michael Bendis a  patří do začátku nové éry, která začal rozpadem Avengers. Ta éra je temnější, pesimističtější a bolestnější pro všechny hrdiny a ukazuje, že vítězství může být někdy pořádně hořké. A to ještě nikdo neví, že se schyluje k Občanské Válce!

 

alt

Autor: Vojtěch Rabyniuk

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]