ProfilyEmerald Twilight: Pád Hala Jordana

 

alt
 
Obrovská díra v zemi o průměru devatenácti kilometrů, uprostřed níž klečí zlomený, kdysi nejlepší Green Lantern Hal Jordan. Obrovská díra v zemi, která po útoku mimozemského dobyvatele Mongula zbyla z města Coast City. Obrovská díra v zemi bez života, která zívá prázdnotou v nadcházejícím smaragdovém soumraku.
 
alt
 
Smaragdový soumrak 01: Iluze Coast City
 
Hal Jordan přišel o všechno. Prázdnota v jeho srdci se pere s frustrací, že nedokázal „své“ město zachránit. Přišel o všechno. Zbyl mu jen smaragdový prsten, který dokáže vše, když jeho majitel doopravdy chce. A Hal Jordan chce. Chce moc. Chce vrátit minulost. Silou vůle tak vzniká nové, zelenkavě zářící Coast City.
 
alt
 
Ovšem minulost ožívá pouze v iluzi, která s vytrácející se energií prstenu krutě mizí. Místo toho se objevuje jeden ze strážců OA s důrazným příkazem, aby se Hal, Green Lantern 2814 okamžitě vydal  na planetu OA, zodpovídat se ze svého pochybení. Prsten moci totiž nesmí být nikdy použit k osobnímu prospěchu. Což Hal svou zoufalou snahou, která mu dala ochutnat pocit hrát si na boha, učinil. 
 
alt
 
„Osobní důvody? Tohle je přeci otázka života a smrti!“
„Nebudeme spolu diskutovat 2814. Odevzdej nám svůj prsten a připrav se k transportu na OA.“
„Chci víc moci!“
 
Hologram jednoho ze strážců Oa se hroutí, prsten z něj nasává energii a Hal Jordan s ďábelským šklebem vyráží vstříc temnému vesmíru. Smaragdová hvězda padá vzhůru. Její dráhu pozoruje mladý pár. Mladík Kyle Rayner se svou přítelkyní.
 
„Něco si přej, miláčku!“
 
alt
 
Smaragdový soumrak 02: Cesta na planetu OA
 
Býval nejlepší, nejposlušnější, svědomitě naplňoval své poslání - ochraňovat svůj sektora a být kdykoliv připraven postavit se po bok ostatních Green Lanters v boji proti zlu. Nyní, plný vzteku, frustrace a zoufalého smutku míří k domovské planetě všech Green Lanterns. K planetě OA. Tentokrát jako renegát, který je na své cestě donucen bojovat se svými bývalými společníky a kamarády. S ostatními Green Lanterns.
 
alt
 
Strážci OA nehodlají za žádnou cenu Jordanovo „vzpouru“ proti systému tolerovat. 
 
„Mluvíte tak, jako by 2814 představoval nějaké vážné nebezpečí. Je to jen služebník, který je nyní momo kontrolu. A my máme další, kteří ho zastaví!“
 
Vesmírná cesta se tak pro Hala Jordana stává jedním nekonečným bojem. Snahy ostatních Lanterns jsou však ve srovnání s Halovým odhodláním neúčinné. S každým novým soubojem narůstá míra vzteku úměrně s brutalitou boje a na Halově ruce se objevují nové a nové prsteny moci poražených Lanterns. Nakonec proti Jordanovi neuspěje ani jeho bývalý mentor, obr Kilowog. 
 
alt
 
Hal Jordan je na konci své cesty. U centrální baterie. Strážci začínají být zoufalí a ve snaze zachránit se před Jordanovým vztekem sahají po nejzazším řešení. Z nitra centrální baterie svobozují Sinestra, bývalého Green Lanterna, který se už dávno obrátil na temnou stranu, renegáta, který kdysi, stejně jako Hal požíval pověst jednoho z nejlepších Lanternů. Je paradoxní, že poslední souboj musí vybojovat právě tito dva odpadlíci.
 
alt
 
Smaragdový soumrak 03: Paralax
 
„Je to zábavné, že? Ty se vracíš jako nechtěný syn zpátky a já zde stojím jako poslední naděje planety OA. Jaká ironie osudu!“
 
Osudový souboj bývalého mistra a rekruta, souboj dvou odvěkých rivalů nakonec nemohl dopadnout jinak. Nakonec došlo na brutální sílu a holé pěsti. 
 
alt
 
„Teď už žádné triky, žádné prsteny. Jenom ty a já. Naposledy!“
 
Se slovy „K čertu s tebou“ láme Hal Jordan Sinestrovi vaz a s vědomím vítěze, kterého strážci se zoufalstvím v očích pozorují, odchází k centrální baterii. Jeho cíl je na dosah, když tu nečekaně zaútočí Kilowog, který se probral s předchozí porážky. Chce mu za každou cenu zabránit, aby vstoupil do centrální baterie a usurpoval si tak všechnu sílu planety OA jen pro sebe.
 
alt
 
„Dej se dohromady Hale. Zabil jsi Sinestra, ale ty přeci nejsi zlo, jako byl on.  Dokážeš se ještě vrátit zpět!“
„Ne... to nedokážu!“
 
Mocný paprsek z Jordanova prstenu moci učiní s Kilowoga ohořelou kostru. Rubikon byl definitivně překročen. Hal Jordan, kdysi nejlepší příslušník sboru Green Lantern došel do bodu, odkud již není návratu. Odhazuje svůj prsten a nedbaje slov strážců, snažících se jej přimět k rozumu, proniká do centrální baterie. Tu strážci v posledním pokusu, aby neomezená moc přešla do rukou jediného muže ničí, ale marně. Centrální baterie sice exploduje v ohromném zeleném záblesku, ale z jejích  trosek se rodí Parallax, bytost netušených schopností s Jordanovo tváří, která chladně překračuje mrtvoly strážců zabitých výbuchem. 
 
alt
 
Vše je v troskách. Ze strážců přežil pouze jediný, Ganthet, který jako poslední záblesk smaragdové naděje vysílá napříč vesmírem Jordanův prsten moci směrem k Zemi, aby si zde našel nového nositele, budoucího Green Lanterna, Jordanova nástupce.  
 
Tu noc zažije mladý animátor Kyle Rayner nejpodivnější a současně nejzásadnější noc svého života. Prsten si našel právě jeho.
 
 
 
 
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]