ProfilyCivil War - Občanská Válka Superhrdinů

 

Nejprve to začalo rozpadem Avengers. Zanedlouho poté přišel na řadu House of M, po jehož událostech zůstalo na světě méně než 200 mutantů se schopnostmi. Když se přihlásili o slovo následky Tajné Války Nicka Furyho, tak se mračna nad hlavami superhrdinů stáhla definitivně.


Hulk se utrhnul ze řetězu a vydal se likvidovat Los Angeles. Škody na majetku milionové. Ztráty 26 lidských životů. Výsledek - tajná skupina Iluminati se rozhodne vystřelit Hulka do vesmíru. To se nelíbí Namorovi a ten tajnou skupinu, která je tvořená  Black Boltem, Namorem, Iron manem, Dr. Strangem, Reedem Richardsem a Charlesem Xavierem, opuští. Tony Stark totiž všechny varuje před zvěstí, kterou získal od svých vládních zdrojů. Uvažuje se o registračním aktu Superlidí všech druhů.

 

alt

Aniž by to kdokoliv věděl, brzy se zrodí geniální příležitost pro uplatnění tohoto aktu. Nejen, že všichni nesnáší mutanty a mají strach ze superpadouchů, ale superhrdinové také mají své dny. Především ti mladí, noví a horliví. Například takový jeden „super“ tým, který lapání zločinců provádí formou přímých přenosů. Říkají si New Warriors. A tahle cháska chytá padouchy, mezi nimiž je i Nitro, který má celkem explozivní superschopnosti. Nu a když je spustí, je to fakt bomba. 600 mrtvých z toho 60 dětí ve školce. Přeživší sou dva. Nitro a Speedball, který ztratí své schopnosti tvořící silové pole, které ho chrání před zraněním, ale nebojte se, získá nové a vznikne tak jedna z mých nejoblíbenějších postav Marvelu Pennance.

 

alt

Je vám tedy jasné, že podpora Registračního aktu roste. Co to ale je Registrační akt? Jedná se o zákon, že by každý kdo má superschopnosti ( i když třeba ne tak super) se musí veřejně přihlásit vládě a jediná možnost jak je využívat, je jako vycvičený agent S.H.I.E.L.D.u.  Tony stark se po těchto událostech naprosto jasně vysloví PRO. Podpoří ho i Reed Richards, Henry Pym a Peter Parker, který si vyslouží od svého zaměstnavatele ( což je Tony Stark) nový slušivý kostým vybavený pěkně hitech hračkama. Na druhé straně proti aktu stojí největší ikona ze všech. Captain America, jehož totožnost všichni znají, ale on chápe tuto aktivitu jako pošpinění všeho Amerického za co v minulosti i současnosti bojoval. NA jeho straně jsou například Falcon nebo Luke Cage. Registrační akt je ovšem schválen a S.H.I.E.L.D. je pověřen vynucovacími pravomocemi (znáte to buď to podepíšeš nebo deš do báně kámo). K tomu mu slouží jednotka speciálně vycvičených a vybavených vojáků s krycím jménem Capekillers. Občanská Válka Supehrdinů začíná! S.H.I.E.L.D. pod novým vedením Marii Hill se nehodlá držet zpátky.

alt
Iron Man jako Ikona vládní moci. Steve Rogers jako ikona spravedlivého odboje. Team Runaways na straně Svobody. Punisher a tajný projekt 42. Vězení v Negativní zoně.  THUNDERBOLTS na straně vlády. Největší zločinci světa pomáhají "dobré věci" a zatažená obloha ztěžkla. Černé mraky slibují bouři a ta přijde. Hříchy pacháné těmi, kteří mají zákon chránit se vyrovnají s těmi, které kdysi zavírali. Nic už nebude takové jako dřív. Kdo zvítězí? Miliardář zakutý v hitech zbroji nebo supervoják s adamantiovým štítem? Pokud chcete odpovědi na tyto otázky dozvíte se je v pokračování článcích o událostech ze světa Marvel ( nechci vám tu spoilovat moc). Druhá možnost je si comics přečíst a je možné, že se ho dočkáme i u nás, protože Druhý omnibus Captaina Americy už tuto časovou osu zkřížil!

alt

Autor: Vojtěch Rabyniuk

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]