ProfilyKrize s velkým K III. OMAC Project

 

Naposledy jsme superhrdiny z DC Universe opustili po té, co se vypořádávali se svou vlastní krizí, která nijak neohrožovala svět, a i proto se nepočítá jako samostatná Krize v "Crisis anthology". Proto vám doporučuji vytáhnout hodinky a připravit se na jízdu, protože už na ostro začíná "Countdown to Infinite Crisis".


"OMAC Project" je kniha která má dvě části. První částí je "Countdown to Infinite Crisis". Hlavním hrdinou je zde Blue Beatle, tedy spíše pokračovatel původního Blue Beatla a nutno říct, že to rozhodně není takovej kábr. Je to vlastně jenom technicky velice inteligentní člověk se solidním kapitálem.  A tento všetečka poněkud paranoidním způsobem zkouší upozornit superhrdiny první třídy, kteří mu ne zrovna dopřávají sluchu, že se něco děje. Jediný kdo je ochotný se s ním bavit je Booster Gold jeho nejlepší kámoš a člověk který se vrátil v čase z 25. Století. Tam normální nýmand, tady superhrdina. Nu a odměnu za to, že se stará o kamarádovi obavy mu je přítomnost při útoku na Blue Beatla a upoutání na nemocniční lůžko.

Blue Beatlova inteligence tak konečně začne ukazovat, že v ní ještě něco je a vypátrá, odkud hrozba přichází. Je to celkem samotářsky idylické místečko ve švýcarských horách a tam najde dvě zásadní věci. Zaprvé vládní organizaci situovanou hierarchicky do šachových figur pod vedením Maxwella Lorda, který má speciální vlastnost telepatie a ovlivňování mysli druhých, kterou se celkem tají a vydává se za obyčejného člověka a zadruhé projekt který nese název OMAC. Není si vůbec jistý, o co jde, ale databáze naprosto všech superhrdinů včetně jejich místa pobytu, sil a slabostí mu na klidu nepřidá. A to když mu Maxwell Lord prostřelí hlavu za to, že se k němu nechce přidat v megalomanském plánu na totalitní dohled nad superhrdiny nejspíš taky ne. A to přátelé je stále jenom úvod do hlavního příběhu!

 

alt


Ten se točí právě ohledně útoku OMACů na superhrdiny. A co že to OMACi jsou? Jedná se o lidi napadené nanobotickým virem, který tvoří symbiózu a na základě databáze vybírá nejúčinnější konfiguraci pro zabití toho konkrétního meta člověka. Do nedávna byli kontrolováni Batmanem vytvořeným satelitem s krycím názvem Brother Eye (nenápadný odkaz na Velkého Bratra), který se právě podařilo nabourat Maxwellu Lordovi. Pravý problém, ale nastane, když tento ne zrovna příčetně uvažující pán dokončí svůj nenápadný dlouhodobý vliv na někom, kdo mu má zajistit provedení jeho plánu, rozuměj anihilace všech nebezpečných meta lidí kromě něj a jeho nově ochočeného pejska – Supermana.  Toho pošle zlikvidovat Wonder Woman, Batmana a pokud možno i zbytek Justice League. Detailně se tyto události popisují v knize "Superman Sacrifice", protože i bez těchto 5 sešitů má "OMAC Project" neuvěřitelných 256 stránek.

 

alt


Wonder Woman se naštěstí drží statečně a dokáže supermana vyřadit na tak dlouho, aby chytla Maxwella Lorda do svého lasa a zjistila, že jsou jen dvě možnosti jak zrušit jeho vliv na Supermana. Jeden z nich musí umřít. A tak poprvé v historii DC Universe, superhrdina zavraždí člověka (jak jsem psal výše, Maxwell Lord svoje schopnosti tají) a Brother Eye, který už si tou dobou díky viru Omac vybudoval umělou inteligenci, to vše nahraje a pustí do všech televizí světa.

alt


To je jen rychlý přehled děje, ale vzhledem k tomu, že pod scénářem je podepsaný Greg Rucka, můžu vám zaručit, že je to zábavný i napínavý comics, který by někomu mohl vadit pouze tím, že je v něm hodně textu (ano i tací jsou).  V rámci dlouhodobých eventů které mají strukturu Countdown – Main Event – Aftermath se tak autorovi podařilo vytvořit důstojný start s logickou návazností na předchozí děj. Vzhledem k tomu, že se "OMAC Project" prořezává několika sériemi je logické, že se kresby ujalo více autorů, zde to byli Jesus Saiz, Cliff Richards a Bob Wiacek. Všichni s realistickou a proporční kresbou, které se DC Universe sanží držet co se hlavní linie týká. Velké dvojstrany vyloženě lahodí oku a akční sekvence odsýpají že se nestačíme divit.

Celkově jde z "Countdownu" o rozhodně  nejlepší knihu. V příštím díle se podíváme na následující tři knihy tvořící zbytek "Countdownu" a ačkoliv to nejsou vyložené pecky, tak se můžete těšit na vzrůstající krizy a řádnou akční jízdu.

Autor: Vojtěch "Thunair" Rabyniuk

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]