ProfilyBat-Man: zabíjející s pomlčkou a poprvé

 

 
Bat-Man, záhadná postava dobrodruha, který proti silám zla za pořádek a spravedlnost ve společnosti. Jeho pravá identita je neznámá. 
 
Tak asi takto nějak byl 25.4. 1939 představena dnešní komiksová ikona - temný rytíř, netopýří muž, no prostě Batman. (ostatně ta pomlčka v jeho jméně zmizela během brzké doby. A už jeho první dobrodružství, uveřejněné v komiksovém sešitě Detectiv Comics, dávao jasně najevo o co v příbězích tohoto maskovaného detektiva půjde. 
 
 
Jeho úplně prvním případem byl totiž „král chemiků“ průmyslník Lambert, kterému někdo vrazil kudlu do zad. Stalo se tak zrovna ve chvíli, kdy milionář Bruce Wayne klábosil s komisařem Gordonem o životě a o podivném, jako netopýr, maskovaném muži, který se nedávno objevil a plete se policii do boje se zločinem. 
 
Na místě činu, kam se Wayne podíval i s komisařem byl zajištěn Lambertův syn, ze kterého policie dostala jen to, že je nevinný. Pak z něj ještě vypadlo, že otec nebyl jediným společníkem a zakladatelem chemické společnosti, ale že měl ještě další tři. Cranea, Rogerse a Strykera. A zrovna, jaká náhoda, jeden z nich Crabe zrovna Lambertovi zavolal. Někdo mu prý vyhrožuje smrtí. Sakra! Bruce Wayne tedy mizí jako pára nad hrnce, aby se k Craneovi dostal, ale přichází pozdě. Převlečen za Bat-Mana nachází pouze dva vrahy, z nichž jeden Cranea zastřelil a ukradl ze sejfu nějakou smlouvu. Bat-Man oba padouchy samozřejmě zrube a smlouvu zajistí. Bingo! Spletitý kriminální případ, který by rozlousklo i dítě, se začíná vyvíjet.
 
 
Druhého dne se vydal Rogers, tedy třetí společník, který se o smrti svou dvou bývalých dvou kolegů a společníků vydal za Strykerem. V jeho laboratoři jej však celkem drsně uvítal Strykerův asistent, který Rogerse majzl po hlavě a potom spoutaného uložil do skleněné plynové komory. Ovšem když šel pustit plyn, netušil, že do místnosti skočil Bat-Man. Vžum. Maskovaný detektiv vzal ze stolu kus hadru a francouzák, načež se vrhl pod skleněnou kopuli, kde hadrem ucpal přívod plynu a francouzákem rozbil skleněnou zeď. Krach! Poté dal pár čenichovek Jenknningsovi, který tasil zbraň, čímž ho odeslal do limbu. Hurá!
 
 
Na párty samozřejmě dorazil i Stryker, aby všem odhalil, že stojí za všemi vraždami, protože chtěl  získat celou společnost pro sebe. Vytáhl kudlu na Rogerse, ale nepočítal s Bat-Manem. Tak tedy vytáhl pistoli na Bat-Mana, ale nepočítal s jeho rychlostí a bojovností. Bang! Pistole vystřelila, SOCKS Bat-Manova pěst udeřila a Stryker si užil koupele v kyselinové lázni v nádrži do níž pod silou Bat-Manova úderu spadl. A bylo vyhráno.
 
 
Prostinký detektivní příběh otištěný na pouhých šesti stranách získal okamžitou odezvu. Psal se rok 1939 a lidi té doby měly podobné prostinké zápletky rádi. Hlavně v komiksu. Z Batmana se tak, na rozdíl od  hrdinů se kterými se v sedmadvacátém čísle Detectiv Comics dělil o prostor, (třeba Buck Marshall, Bart Regan, nebo Crimson Avenger) postupně začal stávat fenomén, který přetrval dodnes.
 
Zajímavé rovněž je, že ve svém prvním dobrodružství Batman spáchá to, co v dalších, novějších příbězích odsuzoval a potíral. Zabil člověka, byť se jednalo o padoucha. Nicméně v následujících raných případech by se našlo mnohé, co je pro současného Batmana tabu. V jednom z nich měl dokonce u opasku pistolové pouzdro s bouchačkou. 
 
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]