ProfilyBatman: Démonův syn

 
Situace se zdála být kritickou, nikoliv však bezvýchodnou, což komisař Gordon moc dobře věděl. Teroristi, kteří obsadili chemičku, měli rukojmí, včetně těhotné ženy a přístup k jedovatým chemikáliím. Neměli však potuchu, že na ztemnělém nebi už nějakou chvíli září Batsignál.
 
Ne, nebyla to rutina, ani pro zkušeného bojovníka proti zločinu. Teroristi se rozštěpili na několik skupin, z nichž jedna cosi hledala. Druhá mezitím hrozila rukojmím jistou smrtí. Ve chvíli, kdy chtěl jeden z nich znásilnit těhotnou dívku, Batman udeřil. Továrnu okamžitě naplnil rachot rychlopalných zbraní stejně jako hustý dým z kapsle, která doposud odpočívala v Batmanově bojovém opasku.
 
 
Ne, nebyla to rutina. Byl to zdánlivě beznadějný boj na život a na smrt. Tu nakonec našel šéf teroristů, když ve zmatku místo útočícího temného rytíře prostřílel velkou nádrž plnou koncentrované kyseliny. Ta mu poleptala tělo a tvář až na kost. Únikový vrtulník krátko již neměl koho transportovat. Na jeho palubě se pak odehrálo poslední dějství tohoto zdánlivě teroristického činu, jehož skutečným motivem byla loupež experimentálního preparátu. Vrtulník se nakonec díky prostřeleným palivovým nádržím roztrhl v mohutné explozi nad Gotham River. Kritická nikoliv však bezvýchodná situace byla vyřešena.
 
 
 „Nebylo moudré, vykoupat se s otevřenými ranami v gothamské řece,“ napadlo Batmana během cesty domů se stále sílícími pocity únavy a slabosti. „Ta řeka se už několik let podobá spíše stoce.“ Tělo opouštěly síly. A potom, v jedné uličce mu vypovědělo službu úplně. Batman klesl bezvládný k zemi. Útlá dívčí postava, která ho sledovala již od chemičky, jako kdyby na tento okamžik čekala.
 
 
Bruce Wayne se probudil ze zlého snu v němž se opět odehrával tragický okamžik v němž přišel o svou rodinu, v bezpečí svého jeskynního úkrytu. Talia, dcera jeho úhlavního nepřítele Ras Al Ghula, stála opodál, jako kdyby se nic nedělo. Už dávno, stejně jako její otec, který se díky koupelím Lazarově jámě dočkal mnohaletosti, věděla o Batmanově pravé identitě. Stejně jako jej už dávno milovala. Jediným důvodem, proč zůstaly její city neopětovány, byl právě její otec, jehož zájmy, většinou zločinného charakteru se mnohdy střetly s Batmanovou potřebou proti zločinu bojovat. To bylo jeho poslání, v němž ho nemohlo nic zastavit. Ani současná slabost.
 
 
Díky vyšetřování a výslechům zatknutých teroristů se ukázalo, že stopa ke smyslu celé jejich akce vede k teroristovi jménem Qayin, který podle všech indicií spolupracuje s generálem Yossidem, diktátorem republiky Golatia, jež díky své výhodné poloze nedaleko od sovětských hranic nedávno uzavřela spojenectví s USA.  Z teroristického aktu se tak rychle stává přízrak hry vysoké politiky s náznaky globálního ohrožení, neboť chemikálie, která měla být ukradena je potřebná k experimentům s počasím, konkrétně pokusům ovládnout jej. Zdánlivá sebevražda doktora Harrise Blaineho, která je ve skutečnosti vraždou, tuto teorii pouze potvrzuje. Batman navíc zjišťuje, že Talia má na celém případu osobní zájem.
 
 
Nezbývá nic jiného, než se vydat do jámy lvové. Do sídla Ras Al Ghula, kde může Batman získat další odpovědi na své otázky. Zde se dozvídá, že Qayin má s Ras Al Ghulem mohé společné. Jedná se o syna jednoho z Rasových agentů, který i se svou manželkou zahynul během výbuchu atomové bomby v Hirošimě, kde plnil pro svého šéfa svěřený úkol a stejně tak, že se jedná o vraha Rasovi manželky a Taliiny matky, kterou zabil během záchvatu vzteku nad smrtí rodičů. Batmanovi se tak současně otevírá možnost spolupráce. Možnost spojit své úsilí s úsilím doposavadního nepřítele. Možnost spojení, které bude stvrzeno společným svazkem jeho a Talie. Batman souhlasí. Ještě té noci dojde k milostnému vzplanutí, kterému se tak dlouho bránil. Batman je označen za Rasova nástupce a syna.
 
 
O mnoho kilometrů dále, v Golatii zatím dochází k naplnění skrytého plánu. USA ve spolupráci chystá vypustit na oběžnou dráhu meteorologický satelit, který má však mít jiný účel, než Američané myslí. Qayin se mezi tím dozvídá, že díky chorobě mu zbývá jen pár týdnů života. To samozřejmě Batman ani Ras Al Ghul netuší, nicméně start rakety nesoucí satelit upoutá jejich pozornost. Vzhledem k nedávným událostem jim je jasné, že právě zde se nachází těžiště Qayinova plánu. Plán je tudíž prostý. Start rakety musí být sabotován. Batman, Talia a několik Rasových „vojáků“ se o to pokusí, jejich mise je však prozrazena. V boji okolo startující rakety se sice Batmanovi podaří umístit bombu, ale Qayin jí včas zneškodní. Plán se tak nezdaří, raketa odstartuje. Spojení mezi Golatií a Qayinem je však mimo vší pochybnost. Batman se navíc po návratu na základnu dozvídá, že Talia je s ním těhotná. Začíná mu docházet, že jeho život již nikdy nebude takový, jako býval před tím.
 
 
Qayin vrací úder. Mučením jednoho ze zajatých sabotérů zjišťuje, kde je skrýš Ras Al Ghula, kterého nenávidí díky zodpovědnosti za smrt jeho rodičů v Hirošimě a plánuje na ní frontální útok. Zároveň odhaluje svůj další plán. Chce se dostat k Al Ghulově Lazarově jámě, aby se zde mohl znovuzrodit a uniknout tak jisté smrti, která se s každým dnem díky nemoci blíží. Batman ve chvíli útoku v zoufalé snaze ochránit Talii jedná bez rozmyslu, což ho málem stojí život. Qayinovy hordy se nedají zastavit, Al Ghul nicí Lazarovu jámu a společně s Batmanem, Taliou a několika věrnými uniká. Batman cítí že nemůže nést zodpovědnost za život své milované a svého dítěte a je rozhodnutý se vším skončit. 
 
 
V Golatii zatím Qayin společně s generálem Yossidem přebírají satelit a hodlají demonstrovat jeho sílu. Qayin rozpoutá orkán, který míří k Moskvě. Yossid, který chtěl tuto zbraň použít spíše jako hrozbu, nesouhlasí. Qayin ho brutálně zabíjí s rozhodnutím, že si poslední dny svého života užije devastační zkázou maximálních rozměrů. A daří se mu. Gorbačov varuje USA, že pokud se vše ničící orkán přiblíží k Moskvě, bude to brát jako válečný akt ze strany USA a svět se ocitá na pokraji jaderného konfliktu. Ras Al Ghul je přesvědčený, že je třeba co nejrychleji najít a zaútočit na Qayinovu základnu a celé to šílenství ukončit, Batman odmítá a Talia kolabuje. O něco později se Batman dozvídá, že potratila. Plný zoufalství a vzteku se přidává ke křižovému Al Ghulově tažení. 
 
 
Biblická hora Ararat se tak stane svědkem poslední bitvy v níž kromě mnohého nevyřízeného účtu jde i osud světa. Qayin samozřejmě nehodlá dát svou kůži zadarmo, nicméně koalice Batman – Ras Al Ghul se nedá zastavit. Satelit je demaskován a stane se tak snadným cílem pro americké rakety a Qayin nakonec umírá. V tu chvíli jako kdyby něco zemřelo i v Batmanovi. Talia mu oznamuje, že chce být sama, že z jejich lásky nic nezbylo. Bruce Wayne, Batman odchází. Zpátky do starého života, kde jako první usvědčí vraha doktora Harrise Blaineho. 
 
 
O devět měsíců později někdo odloží za dveřmi bezdětného páru, který touží po potomkovi, zavinovačku s nedávno narozeným chlapcem. Její součástí je i náhrdelník, který dal Batman Talii jako důkaz své lásky.
 
 
 
 
 
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]