ProfilySuperman / Batman: První společné dobrodružství (Superman 76)

 

 
V roce 1952 byli Superman s Batmanem již superhtdinnými veličinami. Každý zvlášť potíral zločin stejně jako jakýkoliv myslitelný zlořád. Zákonitě tedy musela přijít chvíle, kdy se poprvé setkali a prožili první společné dobrodružství. Stalo se tak na rozmezí května a června roku 1952.
 
Vše začalo nevinně. Batman a jeho sidekick Robin zrovna předali spravedlnosti hledaného vraha, kterého dostali do úzkých na gothamských střechách. A ptávě v té chvíli komisař Gordon usoudil, že by si oba zasloužili pořádnou dovolenou. Skvělý nápad. Robin aka Dick Grayson se rozhodl navštívit příbuzné a Bruce Wayne usoudil, že by nebyla od věci plavba výletním parníkem.
 
 
Mezitím v Metropolis věnoval místnímu muzeu kostru pravěkého zvířete, kterou vyhrabal v poušti Gobi a jako reportér se chystal následujícího dne nalodit na výletní parník, plující do Varanie. Zajímavé jak se to někdy semele. Ještě zajímavějším řízením osudu oba superhrdinové, ve svých civilních identitách, vyfasovali stejnou kajutu. Loď byla totiž nacpaná k prasknutí. Jak je zřejné, o výlet do Varanie byl zájem. A nejen o něj.
 
 
Maskovaný lupič měl totiž ještě větší zájem o vzácné diamanty, které přicestovaly jinou lodí. Plán jeho loupeže byl důmyslný. Prostřelil cisternu s palivem, čímž rozpoutal kolem ohnivé peklo a v ohnivzdorném obleku se snažil uniknout. To nemohlo ujít Lois Laneové, která se přišla rozloučit s Clarkem Kentem a její reportérský instinkt rozhodl. Vrhla se lupičovi v ústrety. Bohužel ona, ohnivzdorný oblek neměla. Hrozil jí tedy nepříjemný způsob smrti, jaký třeba potkal českého mistra Jana Husa. Klasický Job pro Supermana. A samozřejmě taky případ pro Batmana. A tak se oba známí superhrdinové poprvé setkali. A díky tomu, že malá kabina nedisponuje moc schovkami, i poznali své identity. 
 
 
První týmová práce byla prostá jako sklo. Zatímco Superman odletěl s hořící cisternou, Batman zachránil Lois Laneovou. Jen vypečený zloděj vzal dráhu. Shodou okolností na loď s kurzem Varanie, tudíž bylo jasné, že spolupráce Batmana a aSupermana není zdaleka u konce. A aby bylo ještě více veselo, přidala se k nim i Lois Laneová, která pohotově zabrala kabinu po staré dámě, kterou požár vyšokoval tak moc, že se plavby rozhodla nezúčastnit. Tak trochu prekerka. Oba hrdinové tak zaimprovizovali, Clark Kent začal předstírat mořskou nemoc a Bruce Wayne roli pečlivého ošetřovatele. Jejich alter ega Superman a Batman zatím začala pátrat, který z pasažérů může být drzým diamantovým lupičem. Navíc se oba domluvili, aby Batman dělal, že je hotový z Lois, aby jí měl Superman z krku a volné ruce. Oba netušili, že je zvídavá reportérka vyslechla.
 
 
Jenže nalézt ukradené diamanty, které by jej mohly prozradit, se Supermanovi nepodařilo najít ani jeho rentgenovým zrakem. Podezřelý se objevil jeden. Údajný elektroinženýr John Smilter u kterého Superman objevil svým vše pronikajícím pohledem (tedy kromě olova) pistoli. Diamanty však žádné. U Smiltera nepochodil ani Batman, na kterého Lois neustále dělala zamilované oči. To proto, aby to dala „sežrat“ Supermanovi a vyvolala u něj žárlivost. Příběh jako z telenovely, obvzlášť když si uvědomíme ten fakt, že Superman začal vážně žárlit.
 
 
Na lodním bále tak Batman předváděl na prosbu Lois své akrobatické umění a Superman, aby jej trumfl, žongloval s ledovými krami. Jenže právě lodního bálu se chystal využít ke svému útěku i  Smilter, který sabotoval lodní turbiny tak, že neovladatelná loď jela do blížící se bouře a čekal na vrtulník, který ho měl vyzvednout. A ještě si ke všemu vzal Lois jako rukojmí. A to byl impuls. Z obou kohoutů se stali opět týmoví hráči, Superman mrskl Batmanem svou supersilou směrem k helikoptéře a sám spěchal zachránit loď.
 
 
Batman samozřejmě pronikl do kabiny vrtulníku a díky tomu že na něj Smilter ani jednou nevystřelil, hravě přemohl její posádku a odevzdal je i s diamantovým lupičem a jeho kořistí spravedlnosti. Diamanty byly totiž ukryty místo střelného prachu v olověných nábojích, jimiž měl svou pistoli nabitou. Proto se Superman neviděl. A proto taky Smilter nemohl střílet na Batmana. Případ byl vyřešen. Batman se Supermanem zmizeli a objevili se Bruce Wayne s Clarkem Kentem, který se „zotavil“ z mořské nemoci. Což začalo být Lois velmi podezřelé. A tak byl na obzoru další problém. Oba hrdonové tak přemýšleli jak ochránit svou tajnou identitu.
 
U Batmana to bylo prosté. Jedné noci s ním Superman zaletěl do Gothamu o čemž místní média samozřejmě informovala. Lois tudíž tošlo, že Bruce Batmanem být nemůže. Nakonec oba nové kámoše napadlo jak zamotat hlavu Lois i ohledně Supermana. Když se přiblížili zpět k Metropolis, Bruce se převlékl za Clarka a hned po přistání loď osobně uvítal Superman.  A tak zbývalo dořešit jen poslední záležitost. Koho má Lois raději. Kdo s ní půjde na oběd. To nakonec vyžral Robin, který se záhadně na místě rovněž objevil. Lois totiž usoudila „že je kouzelný“. Inu, ne nadarmo má Robin přízvisko Wonderboy. 
 
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]