ProfilyGhost Rider 2: Duch pomsty

Ghost Rider 2 USA / Spojené arabské emiráty, 2011
Obraz: 1.85:1 (16:9)
Zvuk: český DD 5.1, anglický DD 5.1
Titulky: české
Čas: 95 minut
Distribuce kino: 1.3.2012 Falcon
Distribuce DVD: 15.11.2012 IntersonicPopis Recenze Ukázky koupit


Zapomeňte na reklamní plky o celosvětovém hitu. Už první Ghost Rider, aka Pekelný jezdec se moc nevyvedl. Což je v době neustále vrcholícího komiksového boomu, kterým rok 2007 bezpochyby byl, celkem na pováženou.

 

 
A nic s tím nenadělal ani pohled „smutného hafana“ Nicholace Cage, který ve své roli kontroverzního komiksového hrdiny upíše čertu svou duši, načež se změní v motorkáře s hořící hlavou, jež kolem sebe máchá řetězem a dělá bebí, než jim vysaje černou duši, všem kdo se mu znelíbí. A teď je na čase se zeptat: „Myslíte si, že to dvojka narovná?“
 
 
Odpověď zní: „Ne!“ Ba co víc, je to ještě horší. Tvůrcům jako by se podařilo podniknout výlet zpět v čase, kdy film podle komiksu živořil na pokraji zájmu a vznikali takové klenoty, jako třeba Captain America od Alberta Pyuna. A to bylo rovněž solidní peklo. Ano, druhý Ghost Rider je béčko jako rumunský řemen nahazující laciností motor nízkorozpočtové produkce, což je zřejmé již od prvních scén. A navíc je tak trochu blbý, což zjistíte ve chvíli, kdy se tuto „jízdu“, navnaděni faktem že jí mají na svědomí tvůrci nápaditého „Zastav a nepřežiješ“, rozhodnete sledovat.
 
 
Děj se točí kolem malého kluka, kterého má Johny Blaze, tedy Pekelný jezdec zachránit před ďáblem. Zástupce staré sekty, kterou někdo v samotném úvodu vysvačí několika samopaly, mu za to slibuje zrušení kletby. Johny tedy váhavě přijímá a divák se může těšit na nějakej ten digitální efekt. A samozřejmě se ho taky dočká. I s digitálními plameny a kouřem. Ti zlí si totiž nedají pokoj a pořád po klukovi, se kterým rovněž něco není evidentně v pořádku jdou. A navíc střílejí po Ghost Riderovi granátometem. Jejda. To je snad ještě horší než myslet si, že člověk hraje ve velkofilmu a učinkovat při tom v laciné sračce. A bude ještě hůř.
 
 
Aby feministky nebyly nasrané, chlapec má taky maminku. Ta se ho taky snaží chránit a divák jen čeká, kdy ukáže kozy, jak se na správné béčko sluší. Ke všeobecnému zklamání je neukáže. Ale i s tím se dá žít, neboť to vskutku nejsou žádné výstavní kousky.  Nicméně ďáblovi k pobavení stačily, tudíž vám nyní probliju pointu o původu toho divného kluka. Blik! Už se vám v té hromadě klišé rozsvítilo. Ano, ďábel není impotentní jako scenáristické schopnosti tohoto spektáklu. Kdyby byl, Ghost Rider  drandící ve východoevropských lokacích, by postrádal jakoukoliv pointu a smysl. No, ne že by to vadilo, bylo by alespoň o jeden laciný béčkový blábol méně.
 
 
Na druhou stranu, člověk by byl zase chudší o pohled jak to rumunská (či jaká to je) zločinecká armáda pere do Ghost Ridera raketou, obrovské hořící rypadlo, nebo o zjištění je, jak vypadá když Ghost Rider močí. Ano, je to jako plamenomet. Jo, je s podivem, že se něco takového dostalo na plátna kin. To už by zde za chvíli mohli promítat Van Dammovy, Lundgrenovy, či Seagalovy skvosty. 
 
 
Na závěr už zbývá dodat jen jednu z mnoha logických trhlin, jako že Ghost Rider se chce své kletby zbavit, ale to přeci už mohl v jedničce, vzpomenout Highlandera Christophera Lamberta s počmáraným ksichtem (i zde má potřebu sekat hlavy) a poznamenat, že finále je stejně blbé jako film sám. Pro lidi, kteří nemají rádi překvapení, či jsou v komatu, ideální kombinace. A co ten kluk? Jo je nějakej divnej, jako jeho fotr. Amen. 

FotogalerieArchiv

V pokračování světově úspěšného hitu Ghost Rider z roku 2007 se Johnny, který stále bojuje se svou kletbou ďáblova lovce, skrývá na vzdáleném místě ve východní Evropě, když si ho najme tajná náboženská sekta, aby zachránil mladého chlapce (Fergus Riordan) před ďáblem (Ciarn Hinds). Nejdříve se Johnny zdráhá přijmout zodpovědnost Ghost Ridera, ale je to jediný způsob, jak ochránit chlapce a jediná možnost pro něj, jak se navždy zbavit kletby. (oficiální text distributora)


Tvůrci


Další recenze


více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]