ProfilyMladá naděje Scott Snyder

 

alt

 

Scott Snyder sice studoval na universitě kreativní psaní, ale lásku k vytváření a vyprávění si k němu našla cestu již mnohem dříve.

Když byl malý devítiletý Scott na letním táboře četl mu jeden praktikant předčítal z knihy Stephena Kinga Dračí oči. Která i podle jeho vlastních slov právě byla tím, hnacím mechanismem pro výběr jeho budoucí školy a povolání. Pravdou nakonec zůstává, že i tvorba S. Kinga se na tvorbě S Snydera žánrově projevila.

 

Jeho kariéra začala kritikou velice pozitivně přijatých kračích prací, ale to nebyl komiks, takže přeskočíme o tři roky dále do roku 2009. tehdy totiž začal psát pro rozhodně ne neznámé vydavatelství Marvel, kde dostal šanci ukázat co v něm je ve výročním vydání k původnímu Human torch.  Nu a asi se pánům z vedení zalíbil, protože si nedlouho poté sřihl 4 dílnou minisérii Iron Man: Noir. Jednu z klasických alternativních historíí Marvelu.

 

A pak to přišlo doopravdy. Z prvních krůčků, které podnikl v Marvelu se  stal obrovský skok, kdy ve spolupráci s mužem, který ho nevědomky k psaní přivedl začal pracovat na sérii American Vampire, která získala Howard i Eisner Award. Kniha už má 4 silné sebrané svazky a její oblíbenost roste. Práce, kterou zde předvedl na charakterech ukázala , že má rozhodně do vínku dáno a také ho nasměrovala k žánru, kde zaznamenal největší úspěchy a to netradičnímu hororu.

 

Dalším nedávno skončeným hororem pak bylo sedmidílné Severed. Tento syrový hororový příběh napsal pro Image. Kromě Batmana pro DC a American Vampire pro Vertigo, také začal spolupracovat loni na nové 52, pro kterou píše sérii Swamp Thing. Je zapotřebí podotknout, že Snyderův Swamp Thing pro tuto postavu znamenal jak inovací, tak kvalitou to samé jako příchod dnes již legendárního Alana Moora. 

 

Scott Snyder je stále mladý a tvůrčí autor plný elánu a geniálních nápadů a každý comics, na kterém najdete jeho jméno se nedá jinak než všema deseti doporučit.

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]