ProfilyEugen "Flash" Thompson - Venom (1962: Tales of Fantasy 15)

alt

Spider – man byl předtím, než získal svoje nadlidské schopnosti, obyčejný šprt Petr Parker. A jako takový brejlatý nemehlo, který má síly tolik, co se pod nehet vejde, mozek větší než nakláďák a neustále tahá tuny knih, byl šikanovaný. Dobíral si ho původně zrzavý hejsek Eugen Flash Thompson. Kdo by to byl řekl, že právě on bude člověk, který založí první oficiální fanclub pro Spider-Mana? A to byl pouze jeho první krůček do těch sraček, který se kolem hrdinů kupí.

 

alt

V kostýmu pavoučího hrdiny ho unesl Dr. Doom. Jindy, když se promenádoval ve stejném kostýmu, zkoušel napravovat Spider-Manovu pochroumanou pověst a schytal to nejen od tří svalovců, ale skoro ho usmažil i Green Goblin. No jo no ironie je děvka a tak asi nikoho nepřekvapí, že nějakou chvíli dokonce Flash úřadoval jako Hobgoblin! S jeho srdcem si pohrála další hrdinka, Black Cat, když s nim randila jen proto, aby Spíďa žárlil. No zkrátka si užil svoje a to sou teprve začátky přátelé!

 

Po době, kterou strávil v komatu a kdy také utrpěl lehkou amnésii, se opět setkal s Petrem Parkerem, tentokrát pod stejným zaměstnavatelem. Peter učil a Flash dělal trenéra. Koneckonců, vždycky byl sportovně založenej týpek. No ale ani tehdy neměl klid! Znovu se však alespoň spřátelil s Petrem po útoku akvarijní hlavy Mysteria. Nu a další ránu do srdce dostal, když randil se slečnou, která si říkala Mis Arrow do té doby než zemřela a ani ona toho neměla s pavoukovcema zrovna málo společného. Potom si konečně začal s někým normálním- s Betty Brantovou. Je škoda, že normální lidskou bytost si nabrnkl až potom, co přišel ve válce o obě nohy.

 

Ale když už si stihl Flash užít tolik ironie v životě, tak mu přece nemůže dát na starý kolena ( ne že by toho měl z nohou o moc víc) pokoj. Jeho zmrzačení, se totiž stalo bránou k tomu, aby se konečně aktivně zapojil do superhrdinské branže! Po událostech eventu Siege byl McGarganovi odebrán symbiont a Flash se tak stal Venomem, kterým je dodnes. Vychází jeho solová řada. Je součástí Secret Avengers a momentálně spojil síly s X23, Ghost Riderem a Red Hulkem v uskupení zvaném Circle of Four. Flash není zrovna první liga co se týká comicsových postav, ale i ty mají u nás místo! Nemluvě o tom, že se na výsluní pomalu ale jistě dostává!

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]