ProfilyAdolf Hitler v Komiksu

alt


Možná to víte možná ne. Teda asi spíš jo a pokud ne, tak ste nejspíš nějakej fakt solidní ignorant nebo nevzdělanej negramot, kterej nějakým způsobem chyběl v základní škole, u televize, u knih, vyprávění a vlastně na světě. Je to už 67 let co spáchal sebevraždu největší diktátor 20. století, ne-li historie a jméno, které stejně jako v knihách s retardovaným brejlatým čarodějem děsí celé generace. Pojďme se podívat na Adolfa Hitlera trochu jinak. Trochu comicsově!


Fašisti fungují jako univerzální zlo a Hitler jako takovej strašák, to víme všichni. Když dáte nácka jako záporáka do kteréhokoliv média, máte zajištěný kladný přijetí skoro každým.  A aby toho nebylo málo, tak vaši záporáci budou v těch uniformách SS neuvěřitelně šik! Samozřejmě že se toho využilo i v comicsu, ale zdaleka ne jen u Captaina America! No a my si tak povíme několik málo veselých, comicsovo-hitlerovských faktů! S pomocí serveru comicvine.com, který Hitlera vede jako klasickou comicsovou postavu, to nebude nic těžkého!

 

alt


Poprvé se Adolf Hitler v comicsu objevil roku 1940 v ne zrovna vážně braném projektu Daring Mystery Comics, konkrétně v šestém čísle. No a pak už se to vezlo. Následuje seznam většiny vydavatelství, kde se Hitler objevil jako záporák.

DC, Ace Magazines, Acclaim, Atlantic F, Atlas, Better, Big City Comics, Chaos! Comics, Charlton, Chick Publications, Dark Horse, DC, Dynamite Entertainment, Ec, Eclipse, Fawcett Publications, Fox, Hamster Press, Harris, Hemmets Journal Ab, Hero Graphics, Holyoke, IDW Publishing, Image, Kitchen Sink, Lev Gleason, Marvel, Maximum Press, Nickel Editions, Penthouse Comics, Prize, Random House, Timely, Top Cow, Valiant, Vertigo, Viz, Warren.

 

Co si budeme povídat obálky vydavatelství DC, kde Superman touží vytahat Hitlera i japonského císaře Hiro Hita za uši, povzbuzovaly národ v podpoře války, kterou mohli vyjádřit nakupováním válečných obligací. Když se válčí, je každá koruna dobrá. A na Hitlera si samozřejmě vyšlápl i konkurenční borec Captain America. I když ne přímo. Mydlil se hlavně s jeho pohůnky z nichž byl nejvýznamnější Red Skull, který stejně jako on přežil do současnosti.

 

alt


Seznam vydavatelství, které penetrovali Adolfem své stránky je opravdu dlouhý a není se čemu divit, protože Hitler se objevil celkem ve více než 500 sešitech všech různých comicsů a stál jako arcihajzl proti naprosté většině hrdinů Zlatého věku comicsu (Golden Age od roku 1938 zhruba do roku 1950). Postavil se tak proti Supermanovi, Batmanovi, Captainovi America, ale dokonce i Savege Dragon mu stanul tváří tvář, stejně jako se objevil v Midnighterovi! Zkrátka je to historie dlouhá a jak je vidno, tak i nekonečně reciklovatelná. Kdo by to byl řekl, že jeden zakomplexovanej kriplík s pruským knírkem bude takovej badass co?


 Zkrátka a jednoduše sám Hitler, zmínka o něm, nebo i parafráze jeho či fašistů jako takových je nevyčerpatelná zásobárna magorů, sadistů, megalomanů a zoofilních hermafroditů, který se dají využít coby záporáci v comisu ale i jinde. Takže třikrát hurá tomu, že je už pěkně dlouho pod drnem a že tam i zůstane. Doufejme.

 

altText:Vojtěch "Thunair" Rabyniuk
 

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]