ProfilyRokle (20.3.2010)

 
Zima skončila, sníh roztál a bílé převlečníky šly spolu s goretexem do skříně ve zbrojnici. Zelené, tutově zelené jaro mlátí na dveře. Military jaro... mimochodem, víte, jak se dá taky charakterizovat woodsballová akce? No přece prostě: „Akce byla dobrá, pivko a klobásky výborné!“
 
S Bojovým Muckem máme rádi tým Chegevara. Jednak proto, že jsme na sebe na různých akcích naráželi již od našeho čtvrtého barevného válčení, jednak proto, že se jedná o výbornou partu lidiček v zeleným. Proto jsem se při jimi pořádané akci snažil i já skromně přispět špetkou do mlýna. Ostatně potenciál Rokle (jak tuto akci Čepi nazval) obohacený mnoha nápady byl nesporný. Což se koncem března ukázalo v celé své nádheře.
 
 
Čistokrevné militárko ve formě pochoďáku plného překvapení bylo akcí komorní, nenápadnou až přehlédnutelnou. Nicméně právě na ní se zrodily třeba recyklační dýmovnice, v pozdějších letech stále hojněji a více využívané.  A to samozřejmě nebylo všechno. Tým Chegevara si připravil mnohé překvapení. Od úvodního dobývání radiostanice, přes osvobození vězně (který se pak stal průvodce) které vedlo přes jarem rozbouřenou řeku Ohři, až po fakt, že depeše a zprávy byly psané v morseovce. Bylo tedy potřeba zavzpomínat. Ano, akát, blýskavice, cílovníci, dálava... atd.
 
 
Jak již bylo řečeno účast byla taková více než skromnější, akce neměla jméno a tudíž nebyla dostatečným magnetem. To ale v konečném důsledku ani trochu nevadilo. Opět se potvrdilo, že hru si dělají hlavně lidi sami. A tady se sešla pěkná partička. My s Ankou a Bohoušem byli na straně povstalců, tedy těch, kteří vojclům, mezi které patřily i Barakudy a jihlavští Falkoni, nebo MPO, znepříjemňovali pohyb, tudíž jsme většinu „atrakcí“, jako osvobození zajatce, přechod přes řeku (kde se malinko smočil Indy), luštění morseovky (vojáci si jí vygooglili), nezažili. 
 
 
Ale i tak jsme si užili strmých roklí, promrzlé země se zbytkovým sněhem, kostřiček nebohých zvířátek, které nepřežily zimu a já si rovněž, po svém „přeběhnutí“ k posílení vojáků, užil před zamořenou zónou, kde se musela v protichemickém obleku deaktivivat nastražená nálož pod železničním mostíkem. Cestující ve vlaku, kteří během této operace kolem přejížděli asi solidně nechápali. Taky jsem poznal, jaké to je, dostat po tlamě prachovou koulí z Bohoušovy přehulené karabiny. Taky zážitek. Pysk mě pak nějakou dobu svědil a chutnal po krvi. A krev k válčení patří.
 
 
Finální boj, během kterého jsme (po mé a později Bohoušovo dezerci) jako vojáci museli dobýt kurevsky vysokou homoli, byl masakr. Větší než obrana předchozí kóty, kterou jsem ještě jako povstalec pomáhal bránit. S Lastem jsme si zde kousek pod zdechlinou srny vybudovali bunkr, který jsme nakonec ani nepoužili. Pro vojenské jednotky to byl hodně tvrdý oříšek a tak jsme se nakonec ze strategických důvodů stáhli a začali posilovat jejich řady našimi povstaleckými bojovníky. Tady se princip komorní akce projevil trochu negativně. Oderátorský zásah a stažení z pocic však byly tím nejmenším tváří v tvář vydařené akci.
 
 
Inu, taková byla Rokle (spíše než jarní, ještě ledová), plná překvapení a pro mě zároveň poznání, že na to, aby se akce stala nezapomenutelnou, stejně jako monstrózní, nemusí se na ní nutně sjet přes sto lidí. Jen myslím, že druhý ročník asi už tak komorní nebude. Tato výtečná akce byla pro mě poznamenaná jen nepřítomností Vikyho. Zahlédl jsem ho jen jako řidiče v závěru, který rozvážel lidi k autům. To bylo naposledy co jsem ho viděl na paintballové akci. Vzhledem k tomu, že jsme v předchozích měsících, od doby, kdy jsme se skamarádili na MPCC, toho spolu hodně zažili, docela to zamrzelo. Ale tak už to (nejen v paintballu) chodí. Lidi přicházejí a odcházejí.
 
P.S. Druhý ročník se neuskutečnil, později v roce 2012 se plánovalo navázat na tradici a ani to bohužel nevyšlo.
 
Rokle 
Lokace: okolí Ostrova nad Ohří
Date: 20.3.2010
Pořadatel: Chegevara
Military pochoďáček s plněním úkolů
 
PROFIL FOTO (047)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 46. Bitva o Dien Bien Phu 
Paintballový deník (následující akce): 48. Airsoft vs. Paintball 
 
ODKAZY: 
 
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]