ProfilyBitva o Stalingrad vol.1 aneb za Volhou není zem (2.12.2012)

 

 
Je to už nějaká doba, kdy mě při jednom z pokeců Vladan řekl svou tézi o tom, že životnost „normálního“ paintballového hráčejsou plus minus dva roky. Počáteční nadšení a eufórii postupně střídá stereotyp vedoucí v drtivé většině případů k neaktivitě.
 
S blížícím se koncem roku 2012 jsem si uvědomil, že do této kategorie začínám spadat i já. Naposledy jsem kvér vzal do ruky koncem léta, kdy jsem jako Talibanec a „reportér Al Jazeery“ znepříjemňoval životameričanům na základně Falcon a od té doby po paintballu, který hlavně v roce 2010, neodmyslitelně vyplňoval můj život, ani nevzdechl. Minimálně po té bojové stránce. Důvodů bylo samozřejmně několik a je i pravda, že na české military paintballové scéně se toho (jako kdysi) moc nedělo, ale druhým faktem je, že důvod proč to nejde, si člověk najde vždycky. A stejně tak dobře si každý člověk své konání i náležitě ospravedlní. Já za tu dobu totálně zaplul do civilního života, díky neaktivitě spojené s neplacením příspěvků jsem přestal být součástí Bratránků a v podstatě i moje cesta na benešovské hřiště byla spíše civilního charakteru.
 
 
V té době jsem totiž finišoval pro Vladana, první část podrobnější paintballové historie, vznikající k dvacetiletému výročí paintballu v Česku, a potřeboval jsem s Vladanem probrat nějaké podrobnosti. V Benešově zrovna začínal zimní seriál obvyklých Stalingradů (jako každý rok) a tak lehce zapracovala i nostalgie spojená s nápadem, že bych si mohl z místní šarvátky (nepochyboval jsem, že se bude odehrávat v tradičním duchu Vladanových komerčně woodsballových military hrátek) nastřílet nějaké fotky.  Proč jsem si k foťáku přibalil i kvér, v podstatě ani netuším. Snad povědomá touha zastřelit si svýho chlapa. Jen tak pro prdel.
 
 
V jednom sem se nesekl. Benešovská hra, byť mírně modifikovaná a vylepšená se odehrávala ve starém dobrém duchu. Rusáci versus Němci, nějaký ten úkol, Vladanova technika (jeep a obrňák) v rámci standardní moderované přestřelky. Klasika. Tlak na linii, postupné probíjení se přes hřiště a několik známých tváří. Ostatně je třeba říct, že účast byla dostatečně hojná. Přes sto lidí. Jasně dobrou akci megalomanský počet lidí nikdy nedělal, ale na bitvu v benešovském stylu je dostatek lidí zárukou, že bude akčnější a masivnější. O což mnohým, kteří sem pravidelně jezdí, nepochybně jde.
 
 
V civilu, jen v britské bundě a s ženou Vlastinou po boku, která se poprvé ocitla v bojové zóně,  jsem si nastřílel několik fotek, když to nakonec přišlo a já pochopil, proč jsem si „Fenu“ vzal sebou. Je to jasný, byť komicky ustrojen, jsem se v druhé fázy hry vrhl do boje. Bez foťáku. S kvérem. A taky jsem jí hned, co jsem vyběhl do rodícího se útoku, schytal v prvních minutách do prdele. „Zasranej pech,“ pomyslel jsem si, stejně jako si uvědomil fakt, že stará láska nerezaví. 
 
 
Jinak jako by se nic nezměnilo. Hrál jsem za Wermacht, toužící obsadit měst, po boku Brněnského batalionu, na německou stranu dorazil i Had s Čápem ze Skalkajdy a zahlédl jsem i kluky z Forestů. Zima jako v ruským filmu nebyla. A už vůbec nebyla zima jako ve stalingradským kotli. Vánoce asi budou zase na bláně. Nic novýho.Novinky nebyly ani v poli. Soustředěný tlak na nepřítele v členitém terénu, postup, krytí, a když člověk blbě vystrčí palici, nebo jinou část těla, tak to prostě schytá. Rambo kosící kulasem desítky nepřátel, je hovadina, skutečný válečník musí být nejlépe neviditelný. A hlavně opatrný. Což já nebyl. Lup, další kule penetrovala můj bok. Kus přede mnou někdo hodil dýmovnici. Kurva, proč do toho kouře nikdo neběží, když se jím může krýt??? 
 
 
Díky absťáku a chvilkovému opojení jsem si to náležitě užíval, poskakoval kupředu, vrhl se v téměř sebevražedném útoku na zběsilého střelce (dokonce jsem ho i dostal) a místo mého obvyklého vážení jakékoliv rány na jistotu (stejně mi to nikdy moc nešlo) jsem střílel 106. Alespoň v tom směru, co mi to limit munice zakotvený v pravidlech umožňoval. Tak nějak mě taky napadlo, že mít za sebou ve velení Bohouše, schytal bych za své „utržení se ze řetězu“ mnoho jedovatých nadávek, spojených s libovou porcí řevu. A co... já si to prostě užíval.
 
 
Ostatně na benešovských hrách nikdy moc extra nešlo o koordinaci a militárko v tom pravém slova smyslu, ale spíš o zábavu. Woodsball military, jak to překřtil Vladan. Nemluvě, že se svou „uniformou“ (džíny, maskovací kunda a čepice Replay) jsem spíš vypadal jako tutový komerčák, nebo alespoň magor, který zabloudil do bojové zóny a někdo mu do ruky vrazil zbraň. Kazili mi to trochu jen moje taktické brýle, už značně ošoupané. Inu původní „jednání s Vladanem“ se trochu, lehce militantněji, zvrhlo. A já byl za to v konečném důsledku rád. Stejně jako za to, že jsem si vzal, původně trochu nesmyslně, kvér a pásek se sumkou a tubou na kule.
 
(z diskuzního fóra)
IMP: No Zidasi, co ty rifle?! To i ten komerčák si vezme alespoň monterky nebo půjčí nějakou flekatou kombinézu... Ať se to příště neopakuje nebo tě vyloučíme, bez náhrady! :-) 
 
 
Bitva o Stalingrad vol.1 aneb za Volhou není zem 
Date: 2.12.2012
Lokace: Benešov
Pořadatel: militarygame.cz
Podle organizátora „woodsball military“ hra
 
PROFIL FOTO (127)
 
 
Paintballový deník (Předchozí akce): 126. Falcon Base 2012: Taliban vs. Spojené národy
Paintballový deník (Následující akce): 128. I Kill You Santa
 
 
ODKAZY:
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]