ProfilySyrie 2013 (10.11.2013)

 
Bubákův Džbán se v letošním roce stal jedním z významnějších kolbišť nejedné barevné války. Od dob, kdy TT aréna v Lužci definitivně skončila přesunul Bubák své komerční, potažmo i nekomerční válečnické aktivity do prostorů bývalého vyhlášeného koupaliště na okraji Prahy, rozjel seriál akcí (hlavně pro nové přicházející válečníky) Koop a se zarputilou snahou paintballového propagátora demonstruje malým (barevné brokovnice a pistolky pro nejmenší s potřebou se postřílet jsou cool) i velkým paintballistům kouzlo military paintballu, jehož lesk a sláva, od svého vrcholu v roce 2010, značně pobledli. 
 
Ano, dalo by se to přirovna k onomu plovárenskému areálu, jehož budovy sice stojí, při troše snahy dokážou částečně plnit svůj účel, ale jinak postupně chátrají a žijí hlavně ze vzpomínek své dávné slávy, kdy se třeba dostali do písničky Lenky Filipové, která když „bylo letní parno, šla na plovárnu Džbán“. I v millitary paintballu jako kdyby odpadlo ono nadšení, slovutné týmy, velké tradiční hry na něž dostat se bylo velkým snem nejednoho válečníka. Military paintballová komunita se pozvolna mění, a v drtivé většině se spíše pomalu vrací k nenáročné hře na vojáky. To všechno mě proběhlo hlavou, když jsem se svou fotopuškou s níž jsem hodlal většinu z těch všech cca 80 bojovníků na obou stranách postřílet, čekal u břehu vody, kde se mělo uskutečnit vylodění amerických jednotek, které se před bitvou dohadovali, kdo že to vlastně bude velet. 
 
 
Bubákova hra s názvem Syria 2013 navazovala na Džiny na džbáně, kterými se tato herní lokace otevírala (report najdete ZDE) a byla více méně stejná, snad jen s tím rozdílem, že tentokrát byly obě strany na celou hru stejné, tudíž se strany neotáčely. Americké jednotky se tak po vylodění museli prokousat otevřenou plání do lesa, najít v časovém limitu bunkr s raketami a dobýt ho, aby Syřané neodpálili jejich zásobovací loď. Pokud se jim to nepovede, zůstanou do konce hry s omezenou municí sto kulí na život.  A tak to taky dopadlo. Bunkr se dobýt nepodařilo. Na druhou stranu, v místním stánku měli opravdu chutný guláš, takže důvod k sebevraždě se nekonal.
 
 
Ze známých tváří dorazili jak třeba Brňáci, tak i Skalkajda od nás ze Západu. Had si pořídil novou zbraň, karabinu předělanou na spodní podávání, což se v poslední dobou v komunitě stává hitem a módním trendem. Netřeba se divit, že Bubák za pár týdnů chystá akci určenou jen pro bojovníky s těmito, nebo podobnými, zbraněmi. Vypadá to fakt cool než bandaska, nebo padesátková bambule na vrchní straně kvéru. Rád jsem se viděl i s nadšencem Baluem, nebo Gordim, který jako jediný zde prezentoval Aligátory. A nechyběl ani sportovec Čundras. V barevné čepičce, samozřejmě. Ne tady se nejelo podle přísných military pravidel, nebo ústrojové kázně, které v minulosti rovněž vyvolala nejednu vášeň v podobě mnoha vět na fóru military paintballu. A možná, že to tak asi má být. Komunita přeci potřebuje novou krev, nadšence, které by asi podobná omezení, mohla odradit. 
 
 
Syrie se samozřejmě mohl zúčastnit kdokoliv. Uzavřené akce se v době kdy návštěvnost na mnohých klesla více teplota v nadcházející zimě, staly přežitkem. Bohoušův Verdun (který měl být třetí v řadě), se třeba pro nedostatek válečníků nakonec nekonal vůbec a příští Bojová patrola se přesouvá do Jihlavy k Falkonům. Rozumný tah. Pro mnohé to nebude tak z ruky, jako jet na Západ. Ale zpátky na Džbán, kde druhou z misí pro Spojence bylo najíd dva sklady chemických zbraní. Zde jsem elegantně překročil frontu, abych yse stal součástí spojenců, kteří neméně elegantně „přešli“ první sklad, aby se vzápětí brutálně zasekli v úzké uličce lemované křovinami, kde narazili na tuhý syrský odpor, díky kterému se pak až do konce časového limitu nehnuli z místa. Husarským kousek byl nakonec syrský protiútok, který byl zahájen členy Brněnského batalionu, jež invazní armádě lstivě vpadli do zad a rozpoutali masakr. V té době již krápalo. Měl jsem radost. Fotky v dešti jsou fajn. Blbý je, když se zamlží objektiv. Hodně lidí si zanadávalo na mlžící se brýle. 
 
 
Druhá hra byla slušným vyvrcholením po kterém následoval exodus a řady válečníků prořídly. Třetí, finální úkol, který spočíval v dobytí syrského sídla a odpálení bomby v něm již plnila značně oslabená americká jednotka. Neuspěla a Američani to projeli (na rozdíl od reálu, kdy Amíci musí vyhrát za každou cenu), na celé čáře. Syrské dobrodružství je u konce. Sláva vítězům, čest poraženým. 
 
 
Nějakého resumé se v případě tohoto reportu nedočkáte. Ono ani žádné není třeba. Je dobré, že paintballová komunita získává nové nadšence a Bubák se v tomto případě opravdu slušně snaží. A současně se mi trochu stýská po těch časech, kdy jsem místo s foťákem běhal s kvérem, poslouchal řev velitele, občas si zanadával na nesmyslnost jeho rozkazů a nakonec se vrátil z nějaké sebevražedné krutopřísné, zasraně náročné akce plné hnusných kopců totálně šťastnej, že jsem to dal. Inu, časy se mění a „pokrok“ nezastavíš. 
 
Syrie 2013
Organizátor: Bubák
Date: 10.11.2013
Lokace: Džbán
Pokračování military hry pro všechny
 
PROFIL FOTO (144)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 143. Stalker 2
Paintballový deník (následující akce): 145.
 
Odkazy:
 
 
fotogalerie z akce
 
syria_01
syria_02
syria_03
syria_04
syria_05
syria_06
syria_07
syria_08
syria_09
syria_10
syria_11
syria_12
syria_13
syria_14
syria_15
syria_16
syria_17
syria_18
syria_19
syria_20
syria_21
syria_22
syria_23
syria_24
syria_25
syria_26
syria_27
syria_28
syria_29
syria_30
syria_31
syria_32
syria_33
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]