ProfilyDavid, tým Buldoci

 

 
Inspiroval mě film... zpočátku (1993): Můj první paintballový vjem z roku 1991 má na svědomí film, který jsem viděl na satelitu, v němž si nějaká banda pracháčů zaplatí výcvik o přežití a ke splnění úkolu dostali dostala paintbalové zbraně a vybavení. Bylo to docela dobrý a tehdy jsem se začal o paintball zajímat.

 

V té době jsem se pohyboval mezi klukama co se zajímaly o armádu, hlavně o tu americkou, a spolu jsme si nadšení americkejma válečnejma filmama hráli na vojáky s modely airsoftových pistoli. Ale, co si budeme říkat, tohle nebylo nic moc. Pak sem se, někdy v 1993, dozvěděl o paintballovém hřišti v České Lípě v Horní Libchavě a tak sem se snažil kluky přemluvit ke hře tam, ale v té době náklady na hru byli finančně neúnosné. Konkrétně 600 kč na hodinu hry a k tomu 2,50 Kč za jednu kuličku.
 
Nakonec jsem se té hry zúčastnil sám společně s několika nadšenci od policie, několika podnikately a taky rádoby bodyguardy. Hrálo se v bývalé cihelně v budovách a prostorech lesního remízu,bylo to super a díky tomu jsem se rozhodl pořídit si svojí vlastní zbraň v té době Marker (značkovač). Šel jsem tedy do loveckých potřeb a ptal se po paintballovém vybavení, načež mi bylo sděleno, že v Praze na Cikorce je prodejna kde se to dá pořídit do týdne. Sehnal jsem si tedy katalog tehdejší výzbroje, díky čemuž jsem získal přehled o cenách. Byla to ale neskutečná pálka, mě čekala vojna a tak jsem se rozhodl nákup odložit.
 
Hned jak sem se v roce 1994 vrátil z vojny, tak jsem si pořídil jeté PGP za 4500 Kč a pumpu K1 od kluků s Roudnice a současně přemluvil svého dlouholetého kamaráda ať si PGPčko koupí taky a tak jsme byli tři a paintball okolo mě začínal žít i bez předražené komerční sféry. Po dost radikálním a svérázném náboru v restauraci (postříleli jsme zde naše další kámoše) se naše řady rozšířili na celých pět a my vyrazili válčit do prvního lesa. Naše výbava byla průkopnická. Na očích jsme měli jakékoliv brýle, co kdo kde dali sehnal, od lyžařských až po ty pracovní na broušení . Samozřejmě jsme taky udělali dohodu že si nebudeme střílet na hlavu. Jenže hned po zahájení hry vyrážíme, práskaj první výstřely a první kule letí kam? Samozřejmě do ksichtu. Naše další zajímavé pravidlo prvních her také spočívalo v tom, že po zásahu do ruky nesmíš střílet, ale můžeš na svou obranu utéct a při zásahu do nohy se můžeš bránit střelbou a bylo to dost drsný.Vroce1995 už jsme hráli ve vojenském prostoru Ralsku –Ploužnice, pak jsme založili Paintballový tým ČeskáLípa (PTČL) a s tím jsme začali vyrážet na bojové mise a turnaje do svého okolí a do Prahy. Ale to už je jiná historie.
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]