Profily



Politika rozhněvané tváře a odměny (21.1.2012)

 

 
"Dnes bez úplatků a rozkrádání neumíme koupit ani obrněné transportéry, ani vytisknout tramvajové lístky," hustí do lidí lidovci, kteří by se rádi vrátili do sněmovny. Je ale trochu mimo. Tohle přeci každý ví. Stejně jako ví, že předvolební žvásty politik vygumuje z mozkovny hned poté, co si srkne lahodných pomejí z poslaneckého korýtka. 

 

Nová KDU ČSL, která se o minulých volbách nedostala do sněmovny, vsadila na kampaň strany s „rozhněvanou tváří“. „Zasmrádlý čurbes a české cesty tunelem nechceme“, burácí šéf lidovců. To že ty cestičky dlouhá léta jako součást předchozích vlád vyšlapávali, to už se jaksi zmínit opomněl. Otázka zní jestli bude tato šaškárna při volbách odměněna zájmem voličů.
A u odměn zůstaneme. Ministerstvo dopravy sice nemají prachy, přesto budou vyplácet tučné odměny. Sice není na silnice ani stále dražší dálnice, či železnici, ale to vem čert. Odměna je dobrá a odměn není v našem politickém podhoubí nikdy dost – letní, vánoční, zlaté padáky a jiné názvy pro to jak odčerpat z rozpočtu kačky, které v ní prý zoufale chybí. Ovšem za co se ty odměny vyplácejí, to se ministerstvům říci nechce. Za dobrou práci, byť to ministři rádi používají, to asi nebude. Za jejich dobrou práci by totiž spíš měli doplácet.
Ministerstvo práce kvůli novotám, které vymyslelo, nestíhá vyplácet dávky, tedy peníze které lidem dluží. Lidi prý mají být trpěliví. Ovšem když lidi neplatí úřadům, nikdo trpělivý být nechce, naopak, naskakují penále. 
A čím nás ještě odměnila dnešní sobota? Třeba dalším zjištěním, že bydlíme v barácích zamořených azbestem, blonďatá gyneoložka je ve skutečnosti chlap a podvodník a na majetek hlavního města Prahy je uvalena exekuce. Kdo a proč jí uvalil se neví.
 
A do toho padá a padá sníh. I na Tanvaldsku, což snad nebude vykládáno jako rasistický akt agrese. Je totiž bílý a je ho hodně. Budeme se sáňkovat, koulovat a stavět sněhuláka. 
 
 
 
 
více ze společnosti >>
FB



Spolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.





Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]