ProfilyVečerníček: Skandální odhalení

 

Nejdřív se sedmkrát otočí, pak vyběhne dvacet schodů a začne vyhazovat lístky s pohádkami. Než upustí poslední, jedenadvacátý, vystřídá tři dopravní prostředky: koníka, auto a nakonec jednokolku. „Dobrý večer!" Večerníček je ryze český fenomén a zároveň nejdéle vysílaný pořad České televize. 
 
Inspirací mu bylo rozhlasové vysílání pohádek pro nejmenší s názvem Hajaja a předlohou pořad Stříbrné zrcátko, což byl nedělní pravidelný pořad, který pokaždé vysílal pro nejmenší diváky pohádku. Různě dlouhou. Koncepce Večerníčku, jako pravidelného pořadu, se teprve rodila. Poprvé se objevil ve vysílání české televize 2.1.1965 v 18:45. Tehdy ještě bez své, dnes již legendátní znělky. Pohádka, kterou přinesl se jmenovala Kluk a kometka. V té měla své prsty i matadorka tehdejší dětské zábavy, Štěpánka Haničincová. Jo, ta s čertíkem Bertíkem. Nejprve se vysílal pouze v neděli a teprve později se přidávaly další dny. 
 
Kluk v papírové čepici přišel až s létem 1965. Hlas Večerníčkovi propůjčil tehdy pětiletý Michal Citavý, syn dispečerky Československé televize, která pracovala v Redakci pro děti a mládež. Ten svým "Dobrý večer" uvedl poprvé pohádku O televizním strašidýlku. A tak se Večerníček pomalu ale jistě stával neodmyslitelnou součástí československé, později české kultury. Ovšem, všeho jen do času! Večerníček totiž není tak bezúhonný, jak si každé dítě bláhově namlouvá. Ve skutečnosti je to tak trochu hajzl. Posuďte sami:
 
„Navenek se tváří roztomile, přitom se jedná o nebezpečného recidivistu, který svým jednáním porušuje zásady ekologické výchovy, vybízí k porušování silničního zákona, navádí k hazardu se zdravím a ignoruje bezpečnostní pravidla platná v celé Evropské unii,“ stěžuje si Lojza Pondělák z Rimavskej Soboty.
 
Tento podnět v naší pořádkumilovné společnosti, kde se bezpečnostní složky těší veliké vážnosti i respektu, díky vzorně vykonávané práci, nemohl zůstat bez odezvy. Policejní inspekce ministerstva vnitra si na tuto celebritu, zažívající svůj boom převážně v normalizačních letech minulého století posvítila a dospěla k překvapivým odhalením:
 
Večerníček se pohybuje po schodišti bez zábradlí, čímž nejen že nepokrytě hazarduje se svým zdravím, ale dává tím zároveň velmi špatný příklad nejmenším divákům, kteří se s ním ztotožňují.
 
Na konci schodiště bezmyšlenkovitě skáče do neznámých hlubin a navíc se při tom šťastně usmívá. Tímto nepřímo navádí děti, aby napodobily jeho sebevražedný skok!
Demonstrativně škodí životnímu prostředí neustálým rozhazováním papírů kolem sebe. Evidentně se jedná o přestupek proti veřejnému pořádku a slušnému soužití. Tento přestupek je normálně trestán blokovou pokutou do tisíce korun. V případě Večerníčkovi recidivy by se samozřejmě jednalo o mnohem vyšší částku.
 
Večerníček, ač podle vzhledu jistě není plnoletým, řídí automobil. Samozřejmě, že bez řidičského průkazu. Navíc není připoután bezpečnostním pásem a nemá rozsvícené reflektory, čímž hrubě porušuje dopravní vyhlášku! Za jízdy rozhazuje bordel po celém okolí, čímž může ohrožovat bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu.
Večerníček jezdí i na jednokolce a nevěnuje se dostatečně řízení. Tím ohrožuje nejen svoji bezpečnost! 
 
Při projednávání těchto přestupků navíc Večerníček arogantně odmítl vypovídat. Jeho jediná slova vyšetřovateli zněla:
„Dobrý večer.“
„Dobrou noc.“
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]