ProfilyTereza Pergnerová: „Čágo belo hero!“

 
„Tereza, jedině Tereza, měla by slyšet píseň mou...“ zpíval kdysi Walda Matuška a zcela jistě netušil, že tento popěvek by se dal parafrázovat na nejeden vlhký sen puberťáka, či vojáka z první poloviny devadesátých let.
 
Tehdy se totiž díky hudební hitparádě čerstvě zrozené TV Nova (1994) zrodila ona. Dcera despotického textaře a herečky. Fenomén, erotická představa a ulítlá, zběsile, stejně jako roztomile gestikulující bohyně teenagerů i odrostlých mužů Tereza Pergnerová.
 
Mladičká a maličká  moderátorka rádia Golem, či hitparády MC1 z dílny České televize vlítla do komerčního éteru jako svěží uragán. Ivan Rossler jí tehdy hodil lano a ona se ho chytla. Vyplatilo se. Pro obě strany. Smetla všechny zkostnatělé moderátorské postupy a její pozdrav „Čágo belo, šílenci!“ se stal okamžitě okřídleným. A začaly se dít věci. Honimírové ropidně zvýšili svou aktivitu, pod hlavičkou Čágo belo začaly vycházet kompilace moderních songů, které se rychle stávaly zlatými i platinovými a hvězda Terezy Pergnerové stoupala strmě vzhůru.
 
 
"Chci hrát, psát a zpívat. A ve třiceti chci získat prvního Oscara. A ve čtyřiceti budu mít na kontě čtyři sta milionů dolarů. Madonna má na kontě tři sta milionů a já ji chci trumfnout," řekla v jednom z prvních rozhovorů. A jak se zdálo, tomuto předsevzetí nestálo nic v cestě. Do té doby, než se tačalo proslýchat že Tereza, ráda loupe „perníček“. Mnohý nad tím mávl rukou. Nacpat si frňák koksem, či ulítnout na pervitinu, to přeci hvězdy dělají. A Tereza hvězda byla. To mužskou část populace spíše štvali zvěsti, že Tereza klátí s někým ze skupiny Premiér (ti v té době bodovali se svou peckou a hlavně videoklipem Hrobař), nebo později ze skupiny Argema. Nebo že vůbec s někým klátí. Proč? Protože za to, aby jí uviděli s nohama do praku, by dali cokoliv. Tehdy ještě netušili, že tento pohled bude možný za pár korun.
 
 
Ale vraťme se do devadesátých let, které překonaly svou polovinu a o drogové závislosti Pergnerové se začalo šuškat čím dál tím častěji.  Prý při natáčení Esa bývají s Terezou problémy. 
 
 "Vylétla jsem nahoru strašně rychle a hlavně moc mladá." Tereze nejprve v šestnácti zachutnalo LSD a později Pervitin. Trávu prý přeskočila. Hulení není takovej odvaz. Následovala první léčba a po ní osvětová túra, během které Tereza mládeži vysvětlovala, jak jsou drogy špatné a zlé. Na svém cédéčku Rachod tklivě ve své největší pecce zpívala: „Andělíčku můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku černou...“ zatímco ve videoklipu k ní bojovala za záchranu své duše s temnými polonahými démony. V reálu svůj boj prohrála. Vidina perníkové chaloupky byla jako u drtivé většiny feťáků lákavější než všechna, i ta nejlepší předsevzetí.
 
 
V roce 1998 fanoušci hitparády Eso zažili šok. Tereza skončila a Eso už nikdy nebylo to co dřív. Ubohé náhražky v podobě tanečníka Yemiho a.d, křečovité skupiny Zoombie, trapné Partyšové, která si kvůli větší sledovanosti vytvořila ještě trapnější schizofrenní Rebeku. Tereze nesahali ani po kolena. Ta dva roky po rozchodu porodila. Synka. Taťka neznámý. Alespoň veřejnosti a úřadům. Prý to byla jen krátká, neperspektivní známost. Aby ne. Feťák Franta Vomáčka, kterého si přitáhla z odvykací kůry si štrejchl. Dítě mělo po porodu dva gramy heroinu v těle a maminka se dva měsíce poté předávkovala. Taky háčkem. To udělalo tečku za několikaletým přesvědčováním o tom jak je čištá a že už by nikdy... no znáte to. Nikdy neříkej nikdy.
 
 
"Hledám kompletní rozhřešení svého života. Doufám, že na mě bůh nezapomněl."
 
Tereze nastalo krušné období. Úřady jí odebraly dítě, umřel jí otec. Na rakovinu plic. Peněz brzy nebylo nazbyt. A fet za darmo není. A tak, prostřednictvím časopisu Leo udělala radost všem svým fanouškům. Roztáhla nohy do praku přímo do oběktivu foťáku, vyšpulila zadeček a prostě dělala vše co jí pan fotograf řekl. Terčin bobr a kozenky tak navštívili celou republiku na titulní stránce a ve výpravném speciálu. Jinými slovy, šklebili se z každé trafiky. Následovalo obvinění z distribuce drog a soud. Stejně jako několik demonstrativních sebevražd. Dostavilo se dno. A ode dna se odráží nejlépe. 
 
 
Tereza zmizela z veřejného života. Prozatím. Jen  občas se objevilo její foto, které při srovnání s archivními obrázky z dob Esa vyvolávalo smíšené reakce. Z erotického symbolu se stala troska. Tereza však neřekla své poslední slovo. Začalo to moderováním pořadu Rande na Frekvenci 1 a následoval comeback v reality show Vyvolení na Primě. Tereza se zase hodila do gala a po dobu několika týdnů zazářila. Samozřejmě zlatá léta Čágo bela se nevrátila, ale přesto se dá říci, že se Tereza vstala z mrtvých. Rolička v Ordinaci v Růžové zahradě, jako kdyby rekapitulovala její temná léta. Po sedmnácti letech, kdy poprvé vykřikla "Čágo belo!" se opět ocitla na Nově. Tentokrát ne jako Super stár, ale jen jako jedna z epizodních roliček v nekonečném seriálu. Ale i to se počítá. A do toho přišlo druhé dítě.
 
 
Dnes by se dalo říci, že Tereza žije všedním životem. Bez excesů a přílišného zájmu médií, která se v poslední době zajímali jen o to,že se rozešla se svým přítelem Chlebečkem a otcem jejího druhého přítele. Navíc má Tereza dnes narozeniny. Právě dnes se započal tento zvláštní příběh, příběh strmého vzestupu a pádu na pozadí zvláštních obrazů a psychotropních látek. Příběh starý jako lidstvo samo a přesto, pokaždé, v detailu jiný. Příběh Terezy Pergnerové.
 
Takže Terezo všechno nej... „Čágo belo, snad už nikdy více hero!“
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]