Profily



Kterak „všivák“ Kryštof Hádek padal ze střechy

 
Plechová šikmá plocha střechy jednoho z karlínských činžáků se stala klouzačkou. Mladík v teplákách po ní drandí slušnou rychlostí. Dav čumilů v hloubce pod ním ukazuje jeho směrem. Okraj se blíží. Tělo se přes něj vzápětí přehoupne, prsty se zachytí okapu a listí, nanesené v něm zvolna padá k zemi. Pád hluboký se nekoná. „Stop!“ zazní z výškové plošiny vybavené kamerou, opodál. „Dáme si to ještě jednou!“
 
Z čumilů dole na chodníků se staly členové filmpvého štábu, který vzápětí ožil. Kaskadér upevnění na bezpečnostních lanech byl vytažen zpátky na střechu. Takto mě uvítal jeden z natáčecích dní nového připravovaného filmu Všiváci.
 
 
„V žádném případě to není sociální drama,“ prozradil mi během rozhovoru režisér a scénárista filmu Roman Kašparovský. „Jedná se spíš o tragikomedii, příběh dvou bratrů, z nichž každý žije v jiném prostředí. Příběh vojáka, který se vrátil z mise v Afghánistánu a jeho bratra, špičkového neurochirurga. Příběh ze současnosti, v němž vedle vzpomínek na bojovou misi, nechybí ani atributy současné společnosti. Včetně místního podsvětí.
 
 
Kaskadér na střeše je připraven k dalšímu výstupu. Okap, jehož se má zachytit je opět naplněn listím. To, padající k zemi, záběr obohatí. „Klapka!“ „Kamera jede!“ Najednou mi v kapse zazvonil mobilní telefon. V duchu si nadávám do idiotů, každý debil přece ví, že mobily mají být během natáčení mrtvé jako některé porevoluční filmové skvosty. Toto je však jiný případ. Všiváci vznikající i za přispění Ministerstva obrany slibují nejeden zajímavý pohled, včetně toho na psychiku profesionálních vojáků o nichž je většina národa přesvědčena, že si na zahraniční misi nahrabou tak, aby mohli zbytek života strávit s doutníkem v hubě a nohama na truhlici plné zlaťáků. Což je samozřejmě nesmysl.
 
 
Je čas oběda. Hodinová pauza. Fronta k teplému výdejnímu pultu se pozvolna plní. Nechybí v ní ani Jiří Mádl a Kryštof Hádek, který si „po o“ natáhne tepláky, kostkovanou košili a vymění si s kaskadérem místo. Právě on s Mádlem ve filmu ztělesňují Vencu a Emana, kteří se i přes fakt, že fungují jako „zástupci podsvětí“ fungují pro odlehčení. Deprese ve stylu Poupat se tedy konat nebude. Navíc, jak ostatně napovídá i dnešní natáčecí den zde nebude nouze ani o akční, či dramatické momenty. Včetně násilí.
 
 
„Násilí se nevyhýbám, ale v tomto případě se ho snažím pojmout spíše realisticky, jako součást běžného života. Neklást na něj důraz.“
 
 
Kryštof Hádek se pomalu, zavěšen na záchranných lanech spouští dolů. Chytá se okapu, aby mohl odehrát svůj part. Je centrem pozornosti všech. Hlavně však kamery. Náhle okap povoluje, a Kryštof se propadá několik metrů dolů. Uschlé listí, pravidelně doplňované, kolem něj výří. Bezpečnostní lana vzápětí jeho pád samozřejmě brzdí. Placák o dlažbu se v reálu konat nebude. Ve filmu to možná dopadne jinak. Jak, na to si budete muset počkat do konce ledna, 2013, kdy je naplánována premiéra.
 
FOTOGALERIE z natáčecího dne
 
vsivaci_plac_01
vsivaci_plac_02
vsivaci_plac_03
vsivaci_plac_04
vsivaci_plac_05
vsivaci_plac_06
vsivaci_plac_07
vsivaci_plac_08
vsivaci_plac_09
vsivaci_plac_10
vsivaci_plac_11
vsivaci_plac_12
vsivaci_plac_13
vsivaci_plac_14
vsivaci_plac_15
vsivaci_plac_16
vsivaci_plac_17
vsivaci_plac_18
vsivaci_plac_19
 
více ze společnosti >>
FB



Spolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.





Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]