ProfilyKdo všechno přivolával soumrak kmotrů???

 

 
Svatému Václavovi se už muselo stýskat. Poté, co loni různé občanské aktivity svolávali jednu demonstraci proti vládě, za druhou, poslední dobou bylo ticho po pěšině. Nikdo nehulíkal "Demisi, Demisi!", nikdo nezpíval hymnu, ani nepouštěl Kryla. To se ale mělo  sedmého dubna změnit. Holešovická výzva totiž usoudila, že je na čase aby nastal soumrak kmotrů.
 
Kmotry je samozřejmě myšlena vláda a její špičky, které nejprve skutky naplňovali lidovou moudrost, že „z cizího krev neteče“, a dneska, když je mnohé v hajzlu, si z toho stejně hlavu nelámou. Půjdou od válu no a lékař osud nasadí k léčbě nové pijavice. Obrazně myšleno. Výsledek bude stejný. Když zbyde kapka krve, bude se cucat. Zapeklitá situace. A tak se mnozí rozhodli, dnes jí na Václaváku vyřešit. I přes to, že byl poměrně (tradá teď přijde ten  nejproflánutější fór ve spojení s premiérem...) nečas.
 
 
A jelikož jsem u takovéto historické události nemohl chybět, Kmotra od Puzza jsem přečetl několikrát a trilogii od Coppoly viděl rovněž nejednou, vyrazil jsem v jednu ke Koni. Policie jeho okolí uzavřela pro auta. A nebyl jsem sám. Přivítat Soumrak kmotrů přišlo se mnou omrknout kolem dalších cca 400 lidí. No moc velký nával to nebyl, ale nejedna výrazná osobnost, či skupinka, se zde našla. Tak se na to podívejme. 
 
 
Svou nespokojenost vládě chtěl velice kreativně vyjádřit metalový fanda, který hned ze startu předvedl nejednu taneční kreaci, při níž se posilnil mocným lokem vína z pet flašky. Ve víně je totiž pravda a vláda pravdu nemá. To ví každý a tady to chce dát každá najevo. To je smysl demonstrace. Aby jeho trsání mělo šťávu, hrála mu do toho skupina Solar System. Nejedna vypalovačka tak mnohého dostala do bojové nálady.
 
 
Na  samém začátku se vůbec sešlo pár podivných demonstrantů. Jedním z nich byl i viking v plynové masce (nebo co to bylo) s evidentní averzí k exekutorům. Ty pochopitelně nenávidí většina národa. Právem. Není divu, když tyto zloději požehnání vládou dokážou udělat z několika tisícovek desetitisícové, až statisícové dluhové pasti, které následně řesí zabavováním věcí prodávaných později hluboko pod cenou.  Před jejich praktikami varovalo i dnes exekuční memento v podibě chlápka s transparentem, který už nějaký ten rok chodí po Václaváku a hořekuje, že mu s vládním požehnáním ukradli barák. Prasárna a zlodějna požehnaná vládou. 
 
 
Dorazil i král Václav (ne Klaus) a s ním i rytíři, kteří si pro pobavení všech porozbíjeli huby v rytířském turnaji. Chléb a hry! Člověk začínal mít takou tu správně militantní náladu. Taky by pár hub s chutí rozbil. Je smutné kam až to vládnoucí garnitury od "slavného" sametu plného nadšení nad demokracií, dohnali. Současný, zbrusu nový prezident Zeman nedorazil, i když byl pozván. Možná že ho lákali na Becherovku, což byla chyba. Jak se již nechal slyšet, přesedlal na slivovici. Taky se nechal slyšet, že bude hlavně prezidentem těch dolních miliónů lidí. No, zatím to nijak zvlášť výrazně nedemonstroval. Král Václav nabízel glejt pro spravedlivého z davu, terý převezme zodpovědnost nad touto zemí. Nikdo se nadšeně na pódium pro glejt nehrnul.
 
 
Pak na Václaváku padaly hlavy. Dorazil kat a setnul tři figuríny podobné politikům. Mnohý z přihlížejících si nepochybně přál, aby místo figurín byly konkrétní političtí šikulové. Marně. Každý správný český politik totiž ví, že „není třeba ztrácet hlavu“, neboť v Česku je možné i nemožné. Stejně jako že zde mnohému projde cokoliv. Mimochodem soud nedávno osvobodil Víta Bártu. Ten se prý podílel na sponzoringu této akce. Taky se na ní objevil. Měl sportovní mikinu. Mimochodem z pódia nepadlo ani jedno jméno setnuté imitace politika. Co kdyby se někdo poznal a organizátory zažaloval???
 
 
Dorazili i přátelé se Slovenska. Taky aktivisti. Jméno si nyní nepamatuji, což ale nevadí, neboť si ho nepamatoval ani moderátor a jeden z organizátorů akce. Stále houstnoucí přihlíženící a demonstrující se tak dozvěděli, že je to celé takové „pojebané“ a na konec si všichni zazpívali československou hymnu. S tím dovětkem ja se blýská nad tatrou a hromy divo bilů. Poradí nám Slováci jak udělat revoluci? Nebo snad... udělají jí za nás? A co Bulhaři?
 
 
Dorazila i dívka v červeném. Její význam není nijak velký. Zásadnější bylo, se opodál zavlála i rudá vlajka se srpem a kladivem. Jo, padaly výkřiky že za komančů bylo líp a že ne komunismus, ale kapitalismus by měl být postaven mimo zákon. Dojde někdy i na prapor s hákáčem? Že by paměť národa začala trpět amnézií??? 
 
 
Největším tahákem akce byl senátor a nedávný kandidát na prezidenta Tomio Okamura. Podělil se s demonstranty se svou vizí. Což o to, hezky se to poslouchalo a mělo to i hlavu a patu. Jenže realizace bude asi slušné sci-fi. Kdo čůrá proti větru, má většinou mokrý kalhoty. Tak to bohužel je.
 
 
Lidoví trubadůři si „odfrkli“. Rambajz přeci k demonstraci patří. A dorazil i taxikář Ponert, terý by taky rád svrhl vládu, což často dává najevo. I se svou dodávkou, kterou považuje za petiční stánek. Naposledy, v listopadu se kvůli ní na Václaváku konaly manévry těžkooděnců. Tehdy to nebylo o "kmotrech", ale o policejním státě.
 
 
Zahnat kmotry přišel i Stehlík, který proslul v devadesátých letech aférou kolem Poldovky Kladno, jejíž byl v té době pánem. I on si zanadával na mafii, která ho o Poldovku okradla a následně jí vytunelovala. Demonstranti se dozvěděli, že jeho řidič dokonce spáchal sebevraždu a když dorazili Němci, tak pověsili českou vlajku modrým klínem dolů. To aby se Čechům posmívali. No zub času ho hezky ohlodal, ale nadával obstojně. Kurvy překabátěný, byl jeden z těch slušnějších titulů na adresu mnohého z politiků. Na obří obrazovce se pak poštěl film, jak to bylo v Poldovce za Stehlíka happy.
 
 
To Jirka Pomeje je pořád stejný. Zde se ukázal jako pravý tribun lidu. Sice už nemoderuje Prás, ale práskl, že ani jemu se nelíbí se se to tady v tom státě děje. Ono ostatně komu by se to, kromě těch, kteří jsou u korýtek a mohou tak beztrestně nejen žrát, ale i mlaskat (což se nemohlo ani za komančů, neboť ti nejvíc mlaskající pašíci šli na nusenej výsek), líbilo. A taky poradil, že stačí dvě mega voličů, kteří ať volí třeba Rychlé šípy, a o ústavní změny je postaráno. A co na to Bratrstvo kočičí pracky? Chová Štětináč pořád ještě krysy???
 
 
No a pak samozřejmě dorazil národ. Několik stovek. Podle odhadu prý 400 kusů. Mělo toho být víc, ale vlak z Ostravy měl prý problémy. Může za ně taky vláda? Může, vláda může za všechno. Někteří hrozili i švédskými holemi. Kmotry totiž nemá nikdo rád. Organizátoři oznámili, že tato vláda je nelegální a proto zítra začne blokáda Strakovi akademie. A taky že mají všichni pomoci a ne být pasivní. Šmidra vydra. Zmůže to něco? Stane se ze Strakovi akademie druhý Leningrad??? Asi ne. No určitě ne. Politici zase budou mít důvod k několika dalším vtipům. Ostatně "osmidenní ministrině obrany" Karolína Peake se už nechala slyšet, že lidi z Holešovické výzvy jsou prý zoufalni, komedianti, nebo něco takového podobného. Kdyby ovšem na toto setkání dorazila, dozvěděla by se o sobě toho mnohem víc. Kašparka, to by byla jedno z těch nejmilejších titulů, jakých by byla tato ex Veřejná věc, hodna. Stejně jako Vyžírka.... 
 
FOTOGALERIE z demonstrace
 
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
soumrak_kmotru_...
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]