Druhy půjček – Udělejte si pořádek mezi úvěry

Když v dnešní době potřebujete peníze na libovolné potřeby, máte dvě možnosti. Buď sáhnete do svých úspor nebo v případě jejich absence využijete některý z dostupných úvěrů. A právě v jejich případě máte rozhodně na výběr. Na trhu existují různé druhy půjček, se kterými Vás nyní podrobněji seznámíme.

  • Kontokorentní úvěry
  • Kreditní karty
  • Nebankovní půjčky
  • Leasing
  • Spotřebitelské úvěry

Kontokorentní úvěry nabízí banky

Mezi obvyklé druhy půjček s naprostou jistou patří kontokorentní úvěry. K nim se lidé ostatně dostanou nejčastěji. Kontokorent totiž může být nedílnou součástí bankovního účtu. Jinak zvaný povolený debet. Ten Vám umožní čerpat částku nad rámec Vašeho zůstatku. Kontokorent je obvykle spojen s vyšší úrokovou sazbou.

Ostatní druhy půjček

Kontokorent není tím jediným, co můžete získat pro financování svých potřeb. K dispozici jsou ještě mnohé druhy půjček, s nimiž rozhodně nesáhnete vedle. Záleží pouze na tom, jaké jsou Vaše potřeby a co od takového úvěru vyžadujete. Bližší informace získáte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Co nabízí kreditní karty?

Kreditní karty Vám umožňují mít dostatek peněz neustále při sobě. Navíc disponují bezúročným obdobím, takže ve výsledku nemusíte platit nic navíc. Získat lze i slevy a benefity při placení, včetně mnohých dalších věcí.

K čemu slouží leasing?

S pomocí leasingu můžete financovat nákup nového automobilu. Vybírat si můžete mezi finančním leasingem a operativním leasingem. Výjimkou dokonce není ani zpětný leasing.

Jsou nebankovní půjčky bezpečné?

Ano. V dnešní době poskytovatelé úvěrů musí disponovat patřičnou licencí udělenou Centrální národní bankou. To znamená, že splnily náročná kritéria a jsou zároveň pod dohledem ČNB.

Jakého charakteru jsou spotřebitelské půjčky?

Vybírat si v tomto směru můžete mezi účelovými a neúčelovými půjčkami. Záleží na tom, k čemu peníze budete potřebovat. Účelové úvěry mohou být spjaty s nižším úrokem, na druhou stranu peníze musíte použít na konkrétní věc.

Jsou ještě nějaké další druhy půjček?

Ano, typickým příkladem jsou hypotéky nejrůznějšího typu nebo můžete narazit na úvěr ze stavebního spoření.