Kontokorent je součástí účtu, o které musíte vědět

Finanční trh je pestrý a různorodý. Věděli jste ale o tom, že můžete k běžnému účtu získat úvěrový produkt? Je jím kontokorent. Někteří s ním nemají v podstatě vůbec žádné zkušenosti a jiní ani netuší, co nabízí. Patříte-li do této skupiny lidí, prozradíme Vám podrobnosti týkající se kontokorentu a přidružených věcí.

  • Kontokorentní úvěr.
  • Finanční doplněk běžného účtu.
  • Poskytován bankovními společnostmi.

Co je to kontokorent?

Pokud bychom měli laicky vysvětlit význam tohoto slova, nebude to nic složitého. Kontokorentní úvěr je v podstatě možnost čerpat finanční prostředky nad rámec zůstatku na vlastním bankovním účtu. To znamená, že získáte peníze navíc, a to přímo od banky. Tento typ úvěru lze využívat opakovaně, takže peníze postupně splácíte, popřípadě naráz a můžete si půjčit znovu. A jak vypadá takový kontokorentní úvěr? To můžete vyčíst v tabulce níže.

PředmětHodnota
Vedení kontokorentuZdarma nebo za poplatek
VýšeAž 500 000 Kč
Úroková sazbaOd 14 %
Alternativní názevPovolený debet
Obecné informace spojené s kontokorentem.

Z výše uvedených řádků, potažmo tabulky si můžete udělat představu o tom, že kontokorent skrývá nejrůznější výhody a nevýhody. Právě s nimi Vás podrobněji seznámíme v následujících řádcích.

Specifikace kontokorentu

Pro upřesnění ještě uvedeme, že maximální úvěrový limit u kontokorentu je stanoven na základě příjmu klienta. Povětšinou to bývá dvojnásobek až trojnásobek příjmu. V některých případech může být samotné sjednání a vedení kontokorentního účtu spojeno s jistými poplatky. Platby mohou být vyžadovány za přečerpání zůstatku nebo za každou transakci. Takové věci je třeba si u konkrétní banky ohlídat.

Kontokorent – Výhody a nevýhody

Mezi klady kontokorentu patří určitě neúčelový charakter úvěru a fakt, že jde o nezajištěný produkt. Využívat ho můžete opakovaně. Na druhou stranu počítejte s tím, že výše úroků z částky, kterou čerpáte může být vyšší než u klasické jednorázové půjčky. Nejde tedy o žádnou levnou půjčku. Své příznivce si však najde, protože každý z nás máme trochu jiné finanční potřeby.