Najděte nejbližší lékárnu s pohotovostí

Lékárna Pohotovost

Co je lékárna pohotovost?

Lékárna pohotovost je speciální služba, která zajišťuje výdej léků a zdravotnických prostředků i mimo běžnou otevírací dobu lékáren. To znamená, že pokud potřebujete léky večer, v noci, o víkendu nebo o svátcích, můžete se obrátit na lékárnu, která má zrovna pohotovostní službu. Informace o tom, která lékárna ve vašem okolí má zrovna pohotovost, najdete na internetu, v lékárnách nebo na telefonním čísle 112. Obvykle se lékárny v pohotovostní službě střídají a informace o tom, která lékárna má službu, se pravidelně aktualizují. Nezapomeňte, že lékárna pohotovost je určena pro akutní případy, kdy nemůžete s nákupem léků počkat do otevření lékárny v běžné otevírací době.

Kdy potřebujete lékárnu pohotovost?

Pohotovostní lékárna je tu pro vás ve chvíli, kdy nutně potřebujete léky mimo běžnou otevírací dobu lékáren. Typicky se jedná o večerní a noční hodiny, víkendy a svátky. Pokud vás přepadne horečka, rozbolí vás zub nebo potřebujete léky pro nemocné dítě, pohotovostní lékárna je tím pravým řešením. Informace o pohotovostních lékárnách ve vašem okolí najdete na internetu, v lékárnách nebo v místním tisku. Obvykle se pohotovostní služba střídá mezi jednotlivými lékárnami, proto je vždy dobré si ověřit, která lékárna má zrovna otevřeno. Nezapomeňte, že v lékárně s pohotovostní službou se obvykle platí příplatek za poskytnutí lékárenské péče mimo běžnou provozní dobu.

Jak najít nejbližší lékárnu pohotovost?

Otevírací doba lékáren pohotovost

Pohotovostní lékárny zajišťují dostupnost léků i mimo běžnou provozní dobu lékáren. Informace o tom, která lékárna má zrovna pohotovost, najdete na webových stránkách lékárenské komory nebo na úředních deskách obcí. Některé lékárny uvádějí otevírací dobu pohotovosti i na svých vlastních webových stránkách nebo na sociálních sítích. Většinou je lékárna s pohotovostní službou otevřena do pozdních nočních hodin, o víkendech a svátcích. V některých městech fungují lékárny s nepřetržitým provozem, tzv. nonstop lékárny. I když je lékárna v době pohotovosti otevřena, může být služba zpoplatněna. Poplatek za pohotovostní službu se řídí zákonem a liší se v závislosti na dni a hodině.

Lékárna pohotovost o víkendu

Naléhavě potřebujete léky o víkendu a nevíte, kam se obrátit? Zachovejte klid, lékárna pohotovost je tu pro vás i v sobotu a neděli. Pohotovostní lékárny zajišťují dostupnost léků i mimo běžnou otevírací dobu, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Informace o pohotovostních lékárnách ve vašem okolí snadno najdete na internetu. Stačí zadat "lékárna pohotovost" a název vašeho města do vyhledávače. Zobrazí se vám seznam lékáren s otevírací dobou a adresou. Pohotovostní služba se obvykle střídá mezi jednotlivými lékárnami v daném regionu.

Nezapomeňte, že lékárna pohotovost je určena pro akutní případy, kdy není možné čekat do otevření vaší lékárny. Využívejte ji zodpovědně a jen v naléhavých případech.

Lékárna pohotovost v Praze

V Praze existuje síť lékáren, které zajišťují pohotovostní službu i mimo běžnou otevírací dobu. Tyto lékárny, označované jako lékárna pohotovost, jsou připraveny poskytnout léky a zdravotnické prostředky v naléhavých případech, kdy není možné vyčkat do otevření běžné lékárny.

Informace o pohotovostních lékárnách v Praze, včetně adresy, otevírací doby a kontaktních údajů, lze snadno najít na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Další možností je kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu na telefonním čísle 155, která vám poskytne informace o nejbližší otevřené pohotovostní lékárně.

Při návštěvě lékárny pohotovost je nutné počítat s tím, že za poskytnutí lékárenské péče mimo běžnou provozní dobu je účtován zvláštní poplatek. Výše poplatku se řídí zákonem a je hrazena pacientem.

Lékárna pohotovost v Brně

Brno, pulzující srdce Jižní Moravy, nabízí nespočet možností zábavy, kultury i nočního života. Co ale dělat, když vás přepadne náhlá bolest hlavy nebo horečka? V takové chvíli je tu pro vás lékárna pohotovost. V Brně funguje síť pohotovostních lékáren, které jsou připraveny vám pomoci i mimo běžnou otevírací dobu.

Informace o pohotovostních lékárnách v Brně snadno najdete na internetu nebo v lékárenském kiosku. Zde se dozvíte aktuální otevírací dobu, adresu a telefonní číslo na lékárnu, která má zrovna pohotovost. Pohotovostní lékárny v Brně se střídají v provozu, aby byla zajištěna dostupnost lékárenské péče 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Nezapomeňte, že lékárna pohotovost je určena pouze pro akutní případy. Pro běžný nákup léků navštivte lékárnu během její otevírací doby.

Lékárna pohotovost v Ostravě

V Ostravě je zajištěna lékárenská pohotovost pro akutní potřebu léků mimo běžnou otevírací dobu lékáren. Informace o tom, která lékárna má zrovna pohotovost, najdete na webových stránkách města Ostravy, v lékárnách nebo na telefonním čísle záchranné služby 155.

Pohotovostní lékárna je otevřena i o víkendech a svátcích, obvykle od večerních hodin do rána. V lékárně s pohotovostní službou si můžete vyzvednout léky předepsané lékařskou pohotovostní službou nebo si koupit volně prodejné léky na zmírnění akutních zdravotních potíží.

Při návštěvě pohotovostní lékárny mějte s sebou průkaz pojištěnce a v případě léků na předpis i lékařský předpis. Pamatujte, že léky by měly být užívány pouze v souladu s doporučením lékaře nebo lékárníka.

Důležité informace o lécích

V případě náhlé potřeby léků mimo běžnou otevírací dobu lékáren je tu pro vás lékárenská pohotovost. Informace o pohotovostních lékárnách ve vašem okolí, včetně adresy a otevírací doby, najdete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv, ve vašem oblíbeném vyhledávači (např. Seznam, Google) nebo v lékárenské aplikaci. Pohotovostní lékárny jsou povinny poskytovat lékárenskou péči v nezbytném rozsahu, což zahrnuje výdej léků na předpis i volně prodejných léků. Vzhledem k povaze služby je třeba počítat s případným příplatkem za výdej léků v nočních hodinách a o víkendech. Nezapomeňte, že léky vždy užívejte dle pokynů lékaře nebo lékárníka a pečlivě si prostudujte příbalový leták. V případě jakýchkoli nejasností se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.

Telefonní číslo na lékárenskou pohotovost

V naléhavých případech, kdy potřebujete léky mimo běžnou otevírací dobu lékáren, je tu pro vás lékárenská pohotovost. Informace o tom, která lékárna ve vašem okolí má zrovna službu, najdete na webových stránkách SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) nebo na stránkách vaší obce či města. Mnoho lékáren má také na svých dveřích viditelně vyvěšenou informaci o nejbližší pohotovostní službě.

Nezapomeňte, že lékárenská pohotovost je určena pro akutní případy, kdy není možné čekat do otevření běžné lékárny. Zdravotníci na pohotovosti vám poskytnou léky na předpis i volně prodejné léky, ale počítejte s tím, že za služby lékárenské pohotovosti se obvykle platí regulační poplatek.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: RomanSimek

Tagy: lékárna pohotovost | informace o pohotovostních lékárnách