Netflix: Jak jednoduše přidat domácnost a sdílet účet?

Netflix Jak Pridat Domacnost

Podporovaná zařízení

Netflix si můžete užívat na široké škále zařízení, ale ne všechna zařízení podporují přidávání nebo správu domácností. Chcete-li přidat nebo upravit svou domácnost Netflix, budete potřebovat zařízení, jako je:

  • chytrá televize s aplikací Netflix
  • herní konzole s aplikací Netflix, například PlayStation, Xbox nebo Nintendo Switch
  • streamovací zařízení s aplikací Netflix, jako je Roku, Apple TV nebo Chromecast
  • počítač s webovým prohlížečem
  • chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS a aplikací Netflix

Pokud si nejste jisti, zda vaše zařízení podporuje přidávání domácností, zkontrolujte prosím pokyny výrobce nebo webové stránky podpory Netflix. Mějte na paměti, že i když vaše zařízení podporuje streamování Netflixu, nemusí nutně podporovat všechny funkce, včetně správy domácností. V takovém případě budete muset k přidání nebo úpravě své domácnosti použít jiné kompatibilní zařízení.

Stabilní připojení k internetu

Pro bezproblémové sledování Netflixu a bezstarostné přidání domácnosti je stabilní a rychlé připojení k internetu naprostou nezbytností. Ať už streamujete filmy ve vysokém rozlišení, hrajete online hry nebo sdílíte svůj účet s rodinou, silný internetový signál je klíčem k plynulému zážitku bez otravného načítání a přerušování. Než se tedy pustíte do nastavování domácnosti na Netflixu, zkontrolujte si rychlost a stabilitu svého připojení. Pro optimální výkon doporučujeme rychlost stahování alespoň 5 Mb/s pro streamování v HD kvalitě a 25 Mb/s pro 4K rozlišení. Pokud sdílíte připojení s více zařízeními, je vhodné zvolit tarif s vyšší rychlostí. Nezapomeňte také na důležitost bezdrátového routeru. Moderní router s podporou nejnovějších Wi-Fi standardů zajistí silný signál i ve vzdálenějších koutech vašeho domova.

Aktualizovaná aplikace Netflix

S nejnovější verzí aplikace Netflix máte větší kontrolu nad tím, kdo sdílí váš účet. Funkce "Přidat domácnost" vám umožňuje určit, kdo patří do vaší primární domácnosti Netflix. To je důležité, protože Netflix umožňuje streamování pouze zařízením, která jsou trvale připojena k vaší primární poloze. Chcete-li přidat domácnost, otevřete aplikaci Netflix a přejděte do nastavení účtu. Tam najdete možnost "Přidat domácnost". Po jejím výběru budete vyzváni k zadání e-mailové adresy a hesla osoby, kterou chcete přidat. Po ověření bude tato osoba moci sledovat Netflix na zařízeních, která jsou připojena k její vlastní internetové síti. Pamatujte, že počet domácností, které můžete přidat, závisí na vašem tarifu Netflix. Pokud sdílíte svůj účet s někým, kdo s vámi nežije, je důležité přidat jeho domácnost, aby mohl i nadále sledovat vaše oblíbené seriály a filmy bez přerušení.

netflix jak pridat domacnost

Přihlášení k účtu Netflix

Pro správu členů domácnosti na Netflixu se nejprve musíte přihlásit ke svému účtu. Otevřete webovou stránku Netflixu nebo aplikaci a klikněte na tlačítko "Přihlásit se". Zadejte e-mailovou adresu a heslo spojené s vaším účtem Netflix a potvrďte přihlášení. Po přihlášení se ocitnete na domovské stránce Netflixu, kde máte přístup k nastavení svého profilu a dalším funkcím. Právě zde najdete sekci "Účet", ve které můžete spravovat různé aspekty vašeho předplatného, včetně členů vaší domácnosti.

Funkce Standardní předplatné Netflix Prémiové předplatné Netflix
Počet profilů Až 5 profilů Až 5 profilů
Počet zařízení pro sledování offline obsahu 1 nebo 4 (dle tarifu) 6 zařízení
Sdílení v rámci domácnosti (extra poplatek) Ano (1 další domácnost) Ano (2 další domácnosti)

Výběr možnosti Přidat domácnost

Možnost "Přidat domácnost" na Netflixu ti umožňuje sdílet svůj účet s lidmi, kteří s tebou nežijí na stejné adrese. Je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze a zároveň si užít všechny výhody Netflixu.

Než se ale pustíš do přidávání, je důležité si uvědomit, že Netflix má pro sdílení účtu určitá pravidla. V první řadě je potřeba, aby všichni členové domácnosti bydleli na stejné adrese. Netflix to ověřuje pomocí IP adresy a dalších informací o zařízení.

Přidání domácnosti je jednoduché. Stačí se přihlásit ke svému účtu na Netflixu a v nastavení najít sekci "Účet". Tam uvidíš možnost "Přidat domácnost". Po kliknutí na ni budeš muset zadat jméno a e-mailovou adresu osoby, kterou chceš přidat. Tato osoba pak obdrží e-mail s pozvánkou do tvé domácnosti.

Pamatuj, že počet domácností, které můžeš přidat, se liší v závislosti na tvém tarifu Netflix. Pokud si nejsi jistý/á, kolik domácností můžeš přidat, zkontroluj si podmínky svého tarifu.

Zadání ověřovacího kódu

Pro dokončení přidání domácnosti na Netflix budete muset zadat ověřící kód. Tento kód slouží k potvrzení, že se skutečně pokoušíte přidat zařízení z vašeho domova a že se nejedná o neoprávněný přístup.

netflix jak pridat domacnost

Jakmile zadáte všechny potřebné údaje pro přidání domácnosti, Netflix vám automaticky zobrazí možnost zaslání ověřovacího kódu. Kód můžete obdržet buď e-mailem nebo SMS zprávou, a to na kontaktní údaje spojené s vaším účtem Netflix.

Po obdržení kódu ho jednoduše zadejte do příslušného pole na obrazovce. Pokud kód zadáte správně, vaše nová domácnost bude přidána k vašemu účtu Netflix a budete moci začít streamovat filmy a seriály na všech zařízeních ve vaší domácnosti.

Pamatujte, že ověřící kód je platný pouze po omezenou dobu. Pokud kód nezadáte včas, budete si muset vyžádat nový.

Nastavení primární lokace

Nastavení primární lokace je klíčové pro správné fungování vašeho účtu Netflix a pro sdílení s členy vaší domácnosti. Primární lokace je místo, kde nejčastěji sledujete Netflix – typicky váš domov. Pro nastavení primární lokace se ujistěte, že jste připojeni k domácí Wi-Fi síti a otevíráte Netflix na svém televizoru. Po přihlášení se vaše primární lokace nastaví automaticky. Pokud chcete přidat členy domácnosti, kteří s vámi sdílí stejnou primární lokaci, postupujte podle pokynů k přidání domácnosti na Netflix. Mějte na paměti, že členové vaší domácnosti musí pro sledování Netflixu používat stejnou Wi-Fi síť jako vy.

Správa zařízení v domácnosti

Sdílení účtu Netflix s rodinou je jednodušší, když si nastavíte "domácnost" v rámci služby. Domácnost Netflix není to samé co vaše rodina, ale spíš zařízení, která používáte k pravidelnému sledování Netflixu na vaší hlavní adrese. Přidání zařízení do domácnosti Netflix je snadné. V aplikaci Netflix na vašem telefonu, tabletu nebo chytré televizi se přihlaste ke svému účtu. Přejděte do nastavení a vyhledejte sekci "Správa domácnosti" nebo "Domácnost Netflix". Zde můžete přidat zařízení, odebrat zařízení nebo zkontrolovat, která zařízení jsou aktuálně součástí vaší domácnosti. Pamatujte, že pro přidání zařízení budete potřebovat být připojeni k vaší domácí Wi-Fi síti. Netflix sleduje, která zařízení se připojují k vašemu účtu a odkud, aby zajistil, že sdílíte svůj účet pouze s lidmi, se kterými žijete. Pokud se často připojujete z jiných míst, například z práce nebo školy, může být potřeba ověřit zařízení pomocí kódu zaslaného na váš email nebo telefonní číslo. Správa vaší domácnosti Netflix vám pomůže udržet váš účet v bezpečí a zajistí, že budete mít vždy přístup k vašemu oblíbenému obsahu.

netflix jak pridat domacnost

Omezení počtu zařízení

Netflix si dává záležet na tom, aby sdílení účtu bylo v rámci jedné domácnosti. Proto zavedl určitá omezení ohledně počtu zařízení, na kterých můžete mít Netflix aktivní. Přesný počet zařízení se liší podle vašeho tarifu. Základní tarif umožňuje sledování pouze na jednom zařízení současně. Standardní tarif navyšuje tento počet na dvě zařízení a prémiový tarif umožňuje streamování až na čtyřech zařízeních najednou.

Důležité je si uvědomit, že tato omezení se vztahují pouze na aktivní sledování. To znamená, že můžete mít svůj účet Netflix přihlášený na více zařízeních, ale obsah budete moci sledovat pouze na povoleném počtu zařízení dle vašeho tarifu. Pokud se pokusíte spustit film nebo seriál na dalším zařízení, budete vyzváni k pozastavení přehrávání na jiném zařízení nebo k upgradu vašeho tarifu. Tato opatření pomáhají Netflixu chránit autorská práva a zajistit férové podmínky pro všechny uživatele.

Časté problémy a řešení

Při nastavování Netflixu a přidávání členů domácnosti se můžete setkat s několika běžnými problémy. Pokud se vám nedaří přidat člena domácnosti, ujistěte se, že se nachází na stejné Wi-Fi síti jako vy a že používá nejnovější verzi aplikace Netflix. Zkontrolujte také, zda jste nepřekročili limit zařízení, které může být připojeno k vašemu účtu současně. Pokud se vám stále nedaří přidat člena domácnosti, zkuste se odhlásit z Netflixu na všech zařízeních a poté se znovu přihlásit.

Další častou komplikací je problém s určením primární polohy. Netflix vyžaduje nastavení primární polohy, která slouží k určení dostupnosti obsahu a dalších funkcí. Pokud cestujete nebo se stěhujete, je nutné aktualizovat primární polohu v nastavení účtu. V opačném případě se vám nemusí podařit přehrávat obsah nebo využívat všechny funkce Netflixu.

Pamatujte, že sdílení účtu mimo vaši domácnost je v rozporu s podmínkami používání Netflixu.

Zabezpečení a soukromí

Váš účet Netflix je určen pro vás a lidi, se kterými žijete ve stejné domácnosti. Chcete-li spravovat přístup k vašemu účtu, můžete snadno nastavit a spravovat svou domácnost Netflix. To vám umožní kontrolovat, kdo používá váš účet, a zajistit, aby k němu neměli přístup neoprávněné osoby.

Při nastavování domácnosti budete vyzváni k zadání důvěryhodné polohy. Tato poloha slouží k ověření, že zařízení, která se pokoušejí připojit k vašemu účtu, patří do vaší domácnosti. Netflix používá informace o poloze zařízení, aby určil, zda se nachází ve vaší důvěryhodné poloze. Tyto informace nejsou sdíleny s třetími stranami a slouží pouze k zajištění bezpečnosti vašeho účtu.

netflix jak pridat domacnost

Pokud cestujete nebo se stěhujete, můžete snadno aktualizovat svou důvěryhodnou polohu. Netflix vám také umožňuje sledovat aktivitu na vašem účtu a zjistit, jaká zařízení byla použita k jeho přístupu. Pokud si všimnete jakékoli podezřelé aktivity, můžete okamžitě změnit heslo a odhlásit se ze všech zařízení. Pamatujte, že sdílení vašeho hesla s osobami mimo vaši domácnost je porušením smluvních podmínek Netflixu.

Kontakt na zákaznickou podporu

Máte potíže s přidáním domácnosti na Netflix? Nebo si nejste jistí, jak na to? Nezoufejte, zákaznická podpora Netflixu je tu pro vás! Náš tým odborníků je připravený vám pomoci s jakýmikoli dotazy ohledně vašeho účtu, včetně přidání či odebrání domácnosti.

Můžete nás kontaktovat telefonicky, emailem nebo prostřednictvím online chatu. Naši operátoři jsou vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Rádi vám pomůžeme s nastavením vaší domácnosti na Netflixu, abyste si mohli nerušeně užívat vaše oblíbené filmy a seriály.

Nezapomeňte, že pro přidání domácnosti na Netflix je potřeba splnit určité podmínky. Všichni členové domácnosti musí bydlet na stejné adrese a sdílet s vámi připojení k internetu. Pro ověření adresy vás Netflix může požádat o zadání ověřovacího kódu, který vám zašle na emailovou adresu nebo telefonní číslo spojené s vaším účtem.

Pokud si nejste jistí, zda splňujete všechny podmínky, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu. Rádi vám se vším pomůžeme.