Pálení žáhy není příjemné, zbavte se ho snadno a rychle

Pálení žáhy je něčím, co zažil asi každý z nás. Tento stav je mnohdy označován, jako pyróza. Jde o nepříjemný pocit v nadbřišku, který postupuje směrem vzhůru. Nejvíce tlačí člověka pod hrudní kostí. Pocit, jemuž se lze mnohdy jenom stěží vyhnout. Takové pálení má však svoji příčinu. Navíc existuje způsob, jak žáhu efektivním způsobem zklidnit.

Pálení žáhy v číslech

Pojďme se na tento nešvar podívat nejprve ze statistického hlediska. V následující tabulce Vám prozradíme, jak jsou na tom lidé obecně s pálením žáhy. Kolik jich trpí těmito problémy, a to v podstatě v rámci celé populace na Zemi.

PředmětHodnota
Občasná pyróza42 % až 45 % lidí
Opakované problémy20 % obyvatel
Každodenní obtížeAž 10 % lidí
Jak je to s pálením žáhy v celosvětovém měřítku?

Jak vidno, pyróze je něčím, co má možná ještě větší výskyt než některá jiná onemocnění. V tomto případě sice nejde o nic životu nebezpečného, na druhou stranu ale o něco hodně nepříjemného.

Pyróza a její příčiny

K pálení žáhy dojde poměrně jednoduše. Vliv na to má porucha jícnového svěrače. Obvykle za vším stojí dyskineze. Zjednodušeně řečeno se jedná o zpětný tok žaludečních šťáv do jícnu. Tím dochází k nežádoucímu pocitu pálení, které může postihnout nemocné, ale i zdravé lidi. I když v jejich případě by mělo jít spíše o krátkodobou záležitost.

Zbavte se pálení žáhy

Nyní už se ale pojďme zaměřit na to, jak eliminovat tyto nepříjemnosti. Jednou z osvědčených babských rad je určitě konzumace citronové šťávy. Voda s čerstvě vymačkanou šťávou jistě napomůže Vaší žáze. Nepříjemnou bolest efektivně potlačí také zázvorový čaj nebo jablečný ocet. Mezi osvědčené receptury patří kurkumový med, klasický med a stroužek česneku. Je však pravdou, že ten nepozře každý, i když z hlediska přínosu pro tělo je nenahraditelný. Pálení žáhy můžete minimalizovat i za pomoci nápoje Aloe vera a šťávy z brambor. Účinným bojovníkem je ještě hořčice s vodou a skořicový nápoj. Tak řekněte, jaké babské receptuře dáte přednost, aby Vás už netrápila pyróza?