Probiotika jsou pro lidské tělo velkým přínosem

V dnešní článku se nebudeme zaměřovat na alergie jako takové, ale přiblížíme Vám jiný důležitý výraz. Jsou jím probiotika. Pojem, který určitě každý z Vás slyšel, mnozí ovšem netuší, co si pod ním představit. Na počátku všeho můžeme prozradit, že jde o kultury mikroskopických organismů. K čemu jsou, to se dozvíte v následujících řádcích.

Probiotika jsou důležitá pro život

Poměrně jasný význam má označení probiotik. Za výrazem „pro biotic“ se skrývá něco jako „pro život“. Tyto látky jsou pro život zásadně důležité a ve své podstatě ovlivňují imunitu, napomáhají Vám se zpracováním potravy, přispívají ke srážení krve a mají spoustu dalších funkcí. Probiotika jako taková sama o sobě neléčí, ale v kombinaci s ostatními látkami jsou schopny pomáhat.

Živé mikroorganismy a něco o nich

Věděli jste o tom, že v těle existuje několik stovek bakterií? Pokud jsou v nerovnováze, něco nefunguje správně. Z toho důvodu je vhodné užívání probiotik. Je zapotřebí takové látky dostat do ideální rovnováhy. O probiotikách jako takových se podrobněji zmíníme v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Jakým způsobem jsou přijímány tyto látky?

Jejich užívání se vždy musí řídit podle informací na příbalovém letáku. Při jejich konzumaci je totiž třeba vytvořit optimální podmínky v těle.

S jakými problémy Vám mohou pomoci tyto látky?

Je to například zácpa, průjem, ekzémy, nejrůznější autoimunitní onemocnění, ale i kvasinkové infekce a podobné neduhy.

Jak spolu souvisí antibiotika a probiotika?

Spojení je celkem jednoznačné. Když trpíte bakteriálními infekcemi, obvykle Vám lékař předepíše antibiotika. Ty mohou podráždit trávení, takže se souběžně s nimi předepisují také probiotické léky, které takové neduhy eliminují.

S jakými kmeny se v případě probiotik nejčastěji setkáte?

Jmenovat lze například kvasinky, bifidobakterie, bakterie mléčného kvašení a enterobakterie. Každé z nich mají svůj význam a slouží pro jiné věci.

Jak se nazývají jednotky tvořící kolonie u probiotik?

Jsou to Colony Forming Units známé pod zkratkou CFU.