Ulevte od bolesti se soukromým fyzioterapeutem

Soukromý Fyzioterapeut

Výhody soukromé fyzioterapie

Soukromá fyzioterapie nabízí oproti té hrazené pojišťovnou nesporné výhody. Především je to individuální přístup a čas věnovaný pouze vám. Terapeut se plně soustředí na váš problém a sestavuje plán přímo vám na míru. Často se setkáte s modernějším vybavením a širší nabídkou metod včetně těch alternativních. Objednací lhůty bývají kratší a prostředí kliniky příjemnější a komornější. Nevýhodou může být vyšší cena, ne vždy je ale pravidlem.

Jak vybrat fyzioterapeuta

Při výběru fyzioterapeuta se zaměřte na jeho vzdělání a praxi. Ověřte si, zda má platnou licenci a zda se specializuje na oblast, se kterou potřebujete pomoci. Ptejte se na reference od přátel, rodiny nebo lékaře. Dobrý fyzioterapeut s vámi probere vaše potíže, zhodnotí váš stav a navrhne individuální plán terapie. Důležitá je také komunikace a důvěra. Měli byste se cítit komfortně a rozumět všemu, co vám fyzioterapeut vysvětluje. Nebojte se zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Průběh terapie a očekávání

Terapie je individuální cesta a její průběh se liší u každého člověka. Obecně se ale skládá z pravidelných sezení s terapeutem, během kterých budete mít prostor prozkoumávat své myšlenky, pocity a chování. Terapeut vám pomůže identifikovat a pochopit příčiny vašich potíží a naučí vás strategie, jak je zvládat.

Důležité je mít realistická očekávání. Terapie není rychlé řešení, ale spíše proces, který vyžaduje čas, úsilí a otevřenost. Výsledky se nedostaví ze dne na den, ale s odhodláním a podporou terapeuta můžete dosáhnout pozitivních změn ve svém životě.

Ceník a úhrada pojišťovny

Cena za mé služby se odvíjí od typu a délky terapie. Pro detailní informace o cenách mě prosím kontaktujte.

Rád bych vám poskytl co nejvíce informací o možnostech úhrady ze strany vaší zdravotní pojišťovny. V současné době bohužel nemám smlouvu s žádnou českou zdravotní pojišťovnou, a proto není možné mé služby hradit přímo.

Některé pojišťovny však nabízí příspěvky na terapie u psychologů bez smlouvy. Doporučuji vám informovat se u vaší pojišťovny o možnostech úhrady.

Časté dotazy pacientů

Kdy mám navštívit lékaře? Pokud vás trápí bolest, máte horečku nebo se necítíte dobře déle než pár dní, je vhodné navštívit lékaře.

Je nutné se na vyšetření objednat? Ano, na většinu vyšetření je nutné se předem objednat. Kontaktujte ordinaci telefonicky nebo emailem.

Jak se mám na vyšetření připravit? Na některá vyšetření je nutná speciální příprava, například být na lačno. Informujte se o případných požadavcích v ordinaci.

Jsou vyšetření hrazena pojišťovnou? Většina standardních vyšetření je hrazena ze zdravotního pojištění. Některé nadstandardní služby však mohou být zpoplatněny.