Výběr z cizího bankomatu s ČSOB: Co potřebujete vědět

Výběr Z Cizího Bankomatu Čsob

Výběr z bankomatu jiné banky

Jako klient ČSOB máte možnost vybírat hotovost nejen z bankomatů ČSOB, ale i z bankomatů jiných bank, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. Je však důležité si uvědomit, že za výběr z bankomatu jiné banky vám může být účtován poplatek. Výše poplatku se liší v závislosti na bance, která bankomat provozuje, a také na typu vašeho účtu u ČSOB.

Informace o poplatcích za výběr z bankomatu jiné banky najdete v sazebníku poplatků ČSOB nebo se můžete informovat na klientské lince ČSOB. Před výběrem z bankomatu jiné banky je vždy vhodné zkontrolovat výši poplatku, abyste předešli případným nepříjemným překvapením.

Při výběru z bankomatu jiné banky postupujte stejně, jako byste vybírali z bankomatu ČSOB. Zadejte svou platební kartu, zadejte PIN a zvolte požadovanou částku. Po výběru hotovosti si nezapomeňte vzít kartu i potvrzení o provedené transakci.

Poplatky za výběr z cizího bankomatu

Výběr hotovosti z bankomatu mimo síť ČSOB může nést s sebou poplatky. Tyto poplatky se liší v závislosti na typu vašeho účtu a také na tom, v jaké zemi a z bankomatu jaké banky peníze vybíráte. Pro přesné informace o poplatcích za výběr z cizího bankomatu pro váš konkrétní typ účtu se vždy podívejte do svého sazebníku poplatků, který najdete na webových stránkách ČSOB nebo v internetovém bankovnictví. Obecně platí, že výběry z bankomatů v zahraničí bývají zpoplatněny více než výběry v rámci České republiky. Kromě poplatku ČSOB si může banka, která vlastní bankomat, z kterého vybíráte, účtovat vlastní poplatky. O těchto poplatcích budete informováni na obrazovce bankomatu před potvrzením výběru. Před cestou do zahraničí je proto vhodné se informovat o možnostech výběru hotovosti a souvisejících poplatcích.

Limity pro výběr z bankomatu ČSOB

Výběry z bankomatů mimo síť ČSOB jsou sice možné, ale je důležité si uvědomit, že se na ně mohou vztahovat limity a poplatky. Ty se liší v závislosti na typu vašeho účtu a také na bance, která provozuje bankomat, ze kterého peníze vybíráte. Pro zjištění konkrétních limitů pro výběr z cizího bankomatu doporučujeme kontaktovat přímo ČSOB, ať už telefonicky, online chatem nebo osobně na pobočce. Operátor vám sdělí aktuální informace o limitech pro váš účet a také o případných poplatcích. Obecně platí, že výběry z bankomatů v rámci Evropské unie bývají zpravidla levnější než výběry mimo EU.

Před cestou do zahraničí je vždy vhodné si zkontrolovat limity pro výběry z bankomatů a případně si je upravit dle potřeby. To lze často provést jednoduše přes internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci. Pokud plánujete častější výběry z bankomatů v zahraničí, může být výhodné zvážit zřízení speciálního cestovního účtu s výhodnějšími podmínkami pro výběry v zahraničí.

Bezhotovostní platba kartou ČSOB

S kartou ČSOB můžete bezhotovostně platit u milionů obchodníků po celém světě, a to jednoduše zadáním PIN kódu nebo prostřednictvím bezkontaktní technologie. Pokud váš limit pro výběry z bankomatu nestačí, můžete využít platební kartu k úhradě nákupů a služeb. Platba kartou je zpravidla bez poplatku, avšak někteří obchodníci si mohou účtovat vlastní poplatky za platbu kartou. Před platbou se proto vždy informujte u obsluhy. Pro výběr z cizího bankomatu s kartou ČSOB se obvykle účtuje poplatek dle sazebníku vaší karty. Výše poplatku se liší v závislosti na typu bankomatu a zemi, kde se nacházíte. Informaci o poplatku za výběr z konkrétního bankomatu se dozvíte vždy před potvrzením transakce. Před cestou do zahraničí si zkontrolujte limity pro platby a výběry v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. V případě potřeby si můžete limity upravit. Bezhotovostní platba kartou je pohodlný a bezpečný způsob, jak platit za zboží a služby v České republice i v zahraničí.

Bezpečnostní tipy pro výběr z bankomatu

Výběr hotovosti z bankomatu v zahraničí, ať už s kartou ČSOB nebo jinou, s sebou nese jistá specifika. Před výběrem si vždy zkontrolujte okolí bankomatu. Ujistěte se, že se v blízkosti nenachází nikdo podezřelý a že na bankomatu nejsou patrné známky manipulace. Při zadávání PIN kódu si zakrývejte klávesnici rukou, abyste zamezili jeho odcizení. Pokud je to možné, volte bankomaty umístěné v kontrolovaném prostředí, jako jsou bankovní pobočky nebo nákupní centra. Po výběru hotovosti si peníze ihned uložte na bezpečné místo a zkontrolujte si stav účtu prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace. V případě jakýchkoli pochybností o bezpečnosti bankomatu nebo podezřelém chování v jeho okolí, výběr raději zrušte a vyhledejte jiný bankomat. Informujte se u své banky, tedy ČSOB, o limitech pro výběry z bankomatů v zahraničí a o případných poplatcích.

Ztráta nebo krádež karty ČSOB

V případě ztráty nebo krádeže vaší debetní či kreditní karty ČSOB je nezbytné okamžitě kontaktovat banku a kartu zablokovat. Blokaci karty provedete snadno a rychle prostřednictvím internetového bankovnictví, mobilní aplikace ČSOB SmartBanking nebo telefonicky na nonstop lince +420 224 176 369. Po nahlášení ztráty či krádeže bude vaše karta okamžitě zablokována a nebude ji tak možné dále používat k výběrům z bankomatů, platbám v obchodech ani online.

Při ztrátě nebo krádeži karty v zahraničí se řiďte stejným postupem. Po zablokování karty si můžete nechat zaslat náhradní kartu i do zahraničí. Informace o poplatcích za vydání a doručení náhradní karty do zahraničí najdete v sazebníku ČSOB.

Výběr z cizího bankomatu v zahraničí s kartou ČSOB je možný, avšak může být spojen s poplatky. Informace o poplatcích za výběr z bankomatu v zahraničí najdete v sazebníku ČSOB. Před cestou do zahraničí doporučujeme informovat se o limitech pro výběry z bankomatů a platby kartou v zahraničí. Limity si můžete nastavit v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci ČSOB SmartBanking.

Kontakt na klientské centrum ČSOB

Potřebujete poradit s výběrem z cizího bankomatu s vaší kartou ČSOB? Nejste si jistí poplatky nebo limity pro výběr? Obraťte se na klientské centrum ČSOB, kde vám naši operátoři rádi pomohou. Jsme tu pro vás 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Zavolejte nám na telefonní číslo (insert phone number here) pro dotazy ohledně výběrů z bankomatů, poplatků v zahraničí, nebo jakýchkoli jiných dotazů týkajících se vašich financí. Naši vyškolení operátoři vám poskytnou přesné a aktuální informace.