Imunita je lidský štít, proto ji posilujte všemožnými způsoby

Imunita organismu je něčím, o co by se měl každý člověk v maximální míře starat. Imunitní systém v podstatě prezentuje obranyschopnost Vašeho těla. Díky silné imunitě se vyvarujete častému onemocnění a jen tak ledajaký bacil Vám rozhodně neublíží. Jestliže chcete získat pár praktických tipů, jak podpořit svoji imunitu, začtěte se do následujících řádků.

Začněte přísunem vitamínů

Prvním pozitivním krokem pro Vaše tělo bude dostatek vitamínů. Imunita si bude jen lebedit, když do svého těla budete pravidelně dostávat vitamíny. Nejlépe v přírodní podobě ve formě čerstvých potravin. Výjimkou ovšem nejsou ani nejrůznější doplňky stravy. O jednotlivých vitamínech si více předčtěte v tabulce prezentované níže.

VitamínÚčinek
GojiObsahuje prospěšné látky
ŽenšenFyzická a duševní pohoda
EchinaceaAntioxidant
ReishiLepší krevní oběh
Vitamíny, které jsou prospěšné pro lidské tělo.

Kromě těchto vitamínů pochopitelně neopomínejte na ty klasické, mezi které patří vitamín C, vitamín D, rakytník, ale také kolostrum a nejrůznější probiotika.

Lepší imunita = detoxikace těla

Jestliže je Vaším cílem pevná imunita, měli byste při jejím budování začít pěkně od začátku. Ideálním řešením je kompletní detoxikace organismu. Ta může být krátkodobá i dlouhodobá. Z ní automaticky najeďte na zdravý jídelníček plný vitamínů a látek prospěšných pro tělo. Mezi důležité pochutiny by mělo patřit ovoce, zelenina, luštěniny a neposlední řadě ryby. Tím ovšem pěstování odolné imunity rozhodně nekončí.

Imunita a další praktické tipy

Obranyschopnost těla pochopitelně podporujte ještě ostatními činnostmi. Mezi ně se řadí například pravidelný pohyb a sport. Snažte se nalézt si na aktivní zábavu tohoto typu čas alespoň dvakrát až třikrát týdně. Kromě jiného se nebojte ani otužování. To je pro tělo člověka velice přínosné a podporuje mimochodem i kardiovaskulární systém. Začněte nejprve studenými sprchami a teprve až po delší době můžete přejít do studeného bazénu nebo rybníku.

Nakonec tělu dopřejte i náležitý odpočinek. Bez něho silnou imunitu nikdy nevybudujete. Čas od času si musí organismus odpočinout a nabrat nové síly a důkladně se zregenerovat.

Publikováno: 29. 09. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: RomanSimek

Tagy: detoxikace těla | imunita | imunitní systém | obranyschopnost | spánek | sport | stravování | stres | vitamín D | vitamíny