Refinancování půjčky vs. konsolidace – Poznejte rozdíly

Využíváte kontokorent? Máte k tomu nějakou půjčku, a ještě třeba leasing? Pak je hodně pravděpodobné, že některý z takových úvěrových produktů už nebude patřit k těm nejvýhodnějším na trhu. Zároveň nám asi potvrdíte, že vyznat se v přemíře závazků může být často složité a komplikované. Přesně proto existuje refinancování půjčky a konsolidace. S oběma pojmy Vás nyní seznámíme a prozradíme Vám jejich hlavní rozdíly.

Refinancování půjčky v praxi

Pod pojmem refinancování si můžete představit jediné. Nahrazení jednoho úvěrového produktu jiným. Ať už půjde o kreditní karty, klasické půjčky a jiné. Tento proces se pochopitelně realizuje z jednoho důvodu. Nově zvolený produkt nahrazuje stávající. Ten má lepší splátkové podmínky a tím pádem budete moci ušetřit.

Konsolidace půjček a přidružené informace

Refinancování půjčky jsme si vysvětlili. Konsolidace je takovou navazující službou. S pomocí ní totiž dochází ke sjednocení nebo chcete-li ke spojení vícero úvěrových produktů naráz. Ty posléze nahrazuje nová a výhodnější půjčka. Prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí Vám prozradíme další důležité věci.

Jaké výhody přináší konsolidace?

Jednou z nich je větší přehlednost v půjčkách, které sjednotíte. Ve výsledku tak můžete ušetřit na úrocích, ale také na celkových poplatcích.

Lze si u konsolidace nebo refinancování nastavit delší splatnost?

Ano, mnohdy dokonce můžete požádat o větší finanční sumu, pokud jste bonitním klientem. Počítejte však, že s delší splatnostní více přeplatíte.

Jaké jsou výhody refinancování půjčky?

Tou největší je pochopitelně nová úvěrová smlouva s lepšími splátkovými podmínkami. Mnohdy se nemusíte o nic starat, protože vše za Vás vyřídí nová společnost.

Jsou nějaké nevýhody těchto procesů?

Refinancování a konsolidaci byste se měli vyhnout v okamžiku, kdy je nutné platit vysoké sankční poplatky za výpověď původních půjček. Pak se mohou tyto úkony prodražit.

Kdo poskytuje refinancování a konsolidaci úvěrů?

Tyto služby jsou součástí produktových nabídek klasických bankovních institucí, ale také nebankovních společností. Stačí si vybrat.